Group Details

Hazine ve Maliye Bakanlığı

 • RE: 2020 Defterdarlık Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

  bu ilanı kurtaralım bari arkadaşlar bişeyler yapmak lazım.

  posted in KPSS A
 • RE: 2020 Gelir Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

  @ksünr p48 denemesi genel olarak nasıl

  posted in KPSS A
 • RE: Gökçeada ve Genel Olarak Adalarda Memur Olmak

  @onuktekin harika olur neden olmasın! Ege'de tek görmediğim yer Balıkesir - Çanakkale tarafı. Oraya da harika diyorlar, havası çok iyiymiş. Bu iki şehrinde görülecek yerlerinden sonra sırada Karadeniz inşallah.

  posted in KPSS
 • RE: 2020 Gelir Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

  @nimesay, içinde söyledi: 2020 Gelir Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

  @tugceozdmr tesekkur ederim aslında hepsini yapiyorum bunların ama yanlış yapiyormusum gibi geliyor psikolojim bozuldu galiba 🙂

  O zaman arada bir derin derin nefes 🙂🙂

  posted in KPSS A
 • RE: Var bizimde bir hayalimiz?

  Hayalsiz olmuyor, hayalle de kalınmıyor. Bir hayal biterken diğerini düşünmeden yapamıyorsun. Ya gerçekten çok şey bekliyoruz hayattan ya da çok şükretmeden geri kalıyoruz elimizdekilere... Elimdekiler, sevdiklerim bana fazlasıyla yeter diyen var mı aramızda?

  posted in KPSS A
 • RE: Gökçeada ve Genel Olarak Adalarda Memur Olmak

  @onuktekin hiç bir şey olmaz. İnsan her şartta her imkanda yaşamayı beceriyor yeter ki gerçekten buna odaklansın. Ben Ege'nin her yerinde yaşayabileceğime inanıyorum hem de şu an yaşadığımdan on kat daha kaliteli.

  posted in KPSS
 • RE: [KILAVUZ] Uluslararası İlişkiler ve KPSS Hakkında

  Uluslararası İlişkiler bölümünün talihsizliği ile ilgili söyleyecek o kadar çok söz var ki. İİBF'nin en yüksek puanla kazanılan bölümünün KPSS sonrası açılan kurum sınavlarında bu kadar yok sayılması kadar anlamsız bir çelişki olamaz. İnsana üniversite sınavına keşke daha az çalışsaydım da başka bölümleri kazansaydım dedirtecek kadar orantısızlık söz konusu. Özellikle iktisat ve işletme bölümlerine atama için verilen kadroları görünce neden uluslararası ilişkiler bölümünü okudum diye 40 kere düşünmek zorunda bırakıyor.

  posted in KPSS A
 • RE: 2021 Kaymakamlık Sınavı

  1776 Virginia Hakla Sözleşmesinden çıkarılamaz, varılamaz sorusunun soran ÖSYM'ye de selamlar ve saygılar dilemekten başkada söyleyecek bir şey yok 🙂

  posted in SINAVLAR
 • RE: 2021 Kaymakamlık Sınavı

  Bu sene girdiğim sınavdan anladığım olayı belirleyen bölüm genel yetenek ve genel kültür bölümü. Burada çıkan 34 sorudan 25 net üstü yapanlar avantajı ele geçiriyor. 2020 sınavında 34 sorudan sadece 20 doğru yapan ben gibilerde umudu gelecek yıllara bırakıyor. Özellikle Türkiye'nin sosyo ekonomik yapısı ve insan hakları çok belirleyici oluyor.

  Alan bilgisi bölümünde 50 üstü yapmak çok zor değil. Sınava odaklanarak çalışan herkes bunu başarıyor ama diğer 34 sorudan 25 üstü net yapmak o kadar kolay olmuyor.

  posted in SINAVLAR
 • RE: Gökçeada ve Genel Olarak Adalarda Memur Olmak

  Elbette ada yaşantısının yaz günlerinde muazzam bir avantajı olacaktır. Ancak kışın kabuğuna çekilen doğa gibi bütün adalarda yerli halk dışında kimseler kalmaz. Bu durum adayı, Anadolu'nun sıradan bir ilçesine dönüştürür. Ülkemizin her yerinden ilçelerde çok çeşitli problemler yaşanmaktadır. Elektrik kesintilerinden, su kesintilerine, internet altyapısının olmamasından, ısınmaya varıncaya kadar. Bunların dışında da çok iyi eğitim kurumlarının yer almaması gerçeğini de bilmek gerek. Şu saydıklarım dışında çözülemeyecek tek şey: Eğitim meselesi. Diğer konular bir şekilde çözülüyor. Orada yaşayanlar zaman içerisinde hangi konularda neler yapman gerektiğini tek tek öğretiyor. Biz buna tecrübe diyoruz, adalarda yaşaya yaşaya tecrübe sahibi olanlardan çok şey öğreniyorsun.

  Bana sorarsan denizi seviyorsan, denizle yaşamayı başarırım diyorsan geriye kalan teferruat. Eğitim konusunda da yeterince yetkin bir kardeşimizsin, çocuklarının sıkıştığı yerde onların öğretmeni olabileceğini düşünüyorum.

  posted in KPSS