Soru Bankasi

Okuyalım! Bol Bol Okuyalım! Vaktinde Okuyalım! Ama Ne Okuyalım? Kitap Öneri Tavsiye Başlığı

• ahmet yılmaz boyunağa
    -zafer rüzgarları,kırık hançer,malazgirt'in üç atlısı... ://

raif cilasun
    -haram lokma,oğlum osman,kutsal çile... ://

durali yılmaz
    -aziz sofi... ://

şule yüksel şenler
    -huzur sokağı... ://

hasan nail canat
    -yasemen,yaralı serçe,nur dağındaki çocuk,bir küçük osmancık vardı,bir avuç ateş... ://

emine şenlikoğlu
    -geri tepen kurşunlar,gençliğin imanını sorularla çaldılar... ://

• Ahmet Mithat'ın "Musullu Süleyman" adlı eserini tavsiye ederim arkadaşlar...kitap haçlı seferleri ve haşhaşilerle ilgili yazılmış ilk edebi metin ve sürükleyici bir eser...

• Arkadaşlar polisiye ve kişisel gelişim olarak hangi kitabı önerirsiniz?

• @sparta32 @Agor kardeşimin göz attığı kaynaklar vardı?

• @Antimülakat üstat, @sparta32 hocamın yazdığını gördüğüm an yazacaktım ama sonra vazgeçtim işin aslı. Birincisi polisiye ve kişisel gelişim dediği için vazgeçtim çünkü polisiye-kişisel gelişim kitabı soruyor gibi hissettim, ikincisi ise kişisel gelişim konusunda iş biraz kişinin kendisinde bittiği için. Fakat sadece kişisel gelişim ise tür başlığı benim Türkiye'de samimi bulduğum nadir isimlerden birisi olan Mümin Sekman ve kitaplarını önerebilirim, onun dışında okuma fırsatı bulamadım daha ama İlber Ortaylı'nın Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabını da önerebilirim, bana da @Phoenix hediye etti, bu ara başlamayı planlıyorum.

• @Agor hocam kişisel gelişim ve polisiye için ayrı ayrı tavsiye istemiştim😅 “Bir Ömür Nasıl Yaşanır?” kitabını okudum. Kişisel gelişim olarak daha çok yöneticilik konusunda bana bir şey katabilecek bir kitap arıyordum. Sıkılmadan okuyabileceğim bir yazar varsa önerilenize açığım.

• @sparta32 hocam dediğim gibi Mümin Sekman'ın kitapları samimidir ama yöneticilik konusuna özel olarak eğilmiyor. Yine yöneticilik alanı için spesifik öneremem ama belki de okuduğunuzu düşünebileceğim Doğan Cüceloğlu kitaplarını önerebilirim, psikoloji üzerine olsa da insana güzel şeyler katan kitaplardır. Bunun dışında okumadıysanız Savaş Sanatı, Devlet, Hükümdar gibi yazardan ziyade kitap önerebilirim. En son olarak da Harvard Business Review kitap serisi içinde yönetim, yöneticilik üzerine kitaplar var onları önerebilirim. Polisiye derseniz o konuda araştırma sonucu bile edinebileceğim bilgim yok, çok okunmuş kitapları biliyorum sadece onları da okumuşsunuzdur diye düşünüyorum.

• @Agor tamam hocam, ilginiz için teşekkür ederim.🙂

Baskent Kariyer