Baskent Kariyer Kaymakam
Baskent Kariyer Kaymakam

Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alım İlanı 2020 • Adalet Bakanlığından:

  PERSONEL ALIM İLANI

  İlan Metni İçin;

  https://www.tercihiniyap.net/ilan/adalet-bakanligi-stajyer-kontrolorlugu-alim-ilani-2020-h9714.html

  Meslek tanıtımı;

  https://www.tercihiniyap.net/meslek/adalet-bakanligi-stajyer-kontrolorlugu-meslegi-sinavi-ve-maasi-h3588.html

  Bir önceki alımın taban puanı;

  https://www.tercihiniyap.net/haber/adalet-bakanligi-stajyer-kontrolor-mulakat-puanlari-aciklandi-h3658.html

  Bakanlığımız merkez teşkilatında genel idare hizmetleri sınıfında yer alan 7 ve 8 inci derecelerde bulunan on beş (15) adet stajyer kontrolör kadrosuna Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Kontrolörleri Yönetmeliği ile Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri doğrultusunda Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır.

  A) Sınava Katılma ve Başvuru Şartları

  1 - 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak,

  2 - 01 Ocak 2020 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1985 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)

  3 - Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idari bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yüksek öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

  4 - 2018 ve 2019 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.)

  5 - Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

  B) Sınava Katılabilmek İçin Gerekli Belgeler

  1 - Ek-1 Başvuru Formu,

  2 - Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesi,

  3 - Ek-2 Güvenlik Soruşturması Formu (EK-2 formun "UYARI" bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak doldurulması, 2 adet hazırlanması, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf yapıştırılması, ilgili bölümün imzalanması ve EK-2 formu dışında başka formun kullanılmaması gerekmektedir.)

  4 - Mezun olunan okul diploması ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı sureti, (Belgelerini şahsen teslim edeceklerin belge aslını ibraz etmeleri halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır. Belgelerini posta yolu ile teslim edeceklerin belge fotokopisi göndermeleri yeterli olup, sözlü sınava girmeye hak kazanmaları halinde sınav esnasında belge asılları ile karşılaştırma yapılacaktır.)

  5 - Hukuk Fakültesi harici bölümlerden mezun olanlar için transkript belgesi,

  6 - Her türlü iklim ve yolculuk şartlarına dayanıklı olunduğuna ilişkin yazılı beyan (EK-3),

  7 - Fotoğraflı özgeçmiş (El yazısı ile hazırlanıp imzalanacaktır.)

  8 - Askerlik durumunu gösterir belge.

  Eksik belge ibraz edenler ile posta yoluyla yapılacak başvurularda postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

  C) Başvuru Yeri ve Tarihi

  Başvuruların istenilen belgelerle birlikte 06/01/2020 tarihinden itibaren 20/01/2020 tarihi mesai bitimine kadar "Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA" adresine şahsen veya en geç son başvuru tarihine kadar aynı adreste olacak şekilde posta yoluyla yapılması gerekmektedir.

  D) Sınava Katılmaya Hak Kazananların Duyurulması, Sınavın Şekli, Yeri ve Tarihi

  1 - Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 17 nci maddesi doğrultusunda, başvuru şartlarını taşıyanlar arasından KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerine göre yapılacak sıralama sonucu ilk altmış (60) aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir.

  2 - Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir.

  3 - Sözlü sınav, Sınav Kurulu tarafından yapılacaktır.

  4 - Sözlü sınavda en az 3 üyenin olumlu oyunu alanlar ve üyelerin 100 puan üzerinden yaptığı değerlendirme sonucunda not ortalaması en az 70 puana ulaşanlar başarılı sayılırlar.

  5 - KPSSP9 ve KPSSP48 puanı ve sözlü notunun ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralanmak suretiyle nihai başarı listesi hazırlanır. Bu sıralamaya göre başarılı olan ilk 15 aday atanmaya hak kazanır. Notlarda eşitlik olması halinde kazananlar Sınav Kurulunca kur'a ile belirlenir. Başarılı olduğu halde puan sırasına göre ilan edilen kadro sayısı kadar atananlardan arta kalanlar müktesep hak iddiasında bulunamazlar ancak yedekte kalırlar ve yeniden sınav açılıncaya kadar boşalacak kadroları ve sıralarını beklerler.

  6 - Sözlü sınavda, adayın genel kültürü, fizik ve moral yeteneği, anlama ve anlatım kabiliyeti ile tüm tavır ve hareketleri değerlendirmeye tabi tutulur.

  7 - Sözlü Sınav 24/02/2020-25/02/2020 tarihleri arasında saat 9:00'da Harbiye Mahallesi, Tavuskuşu Sk. No: 18 Dikmen/Ankara adresinde bulunan Ankara Hakimevi'nde yapılacak olup, sözlü sınava girecek adayların kimlik belgeleri ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.

  E) Sonuçların Duyurulması

  Bu sınavın başvurudan işe alınmaya kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme, sonuçların duyurulması ve çağrılar Bakanlığımızın internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilan yoluyla yapılacaktır.

  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. • taban kaç olur? • Hocam çok yüksek olur ya . Direkt sözlü . Hukuk ve iibf karışık bir alım . Sağlık teftiş gibi olabilir • @wollstonecraft 89'lara inmez mi? • Turne süresi ilk 5 yılda azami 6 ay diyorlar. Cezaevi denetimleri olacak. Tabanı az aşağı çekebilir bu etmenler ama yine de 88 altı zor • @Blueberry hocam ben 90 üzeri gibi diyorum . 60 kişi çağırılacak . Ama tabi bilemiyorum şartları herkese cazip gelmeyebilir . • el yazılı fotoğraflı özgeçmiş diyor yine uğraştıracak • Biraz araştırmak lazım . Düşünmeden puan yüksek diye başvurmayalım. Cezaevi denetimi beni düşündürüyor açıkcası . Psikolojim buna uygun mu, yapabilir miyim , mutlu olabilir miyim ? Bunları düşünelim . Hali hazırda bu pozisyonda olan arkadaşlarımız varsa özellikle geçen yıldan kazananlar bir şeyler yazabilirse belki daha netleşiriz . • @wollstonecraft
  O kadar issiz dolu ki 11 ay turne olsa razı gelecek çok. • @hussle orası öyle hocam ben de o durumdayım ama ... mutsuz olacağım bir iş şuanki durumumdan daha iyi olmaz galiba diye düşünüyorum . Hayırlısı hakkımızda pekte bi fikrim yok açıkcası . • hoş geldin 2020 hayırlı olsun inşallah puan aşağı iner... • Direk sözlü mülakata kalabileceğim 2 3 beklediğim ilandan biriydi p9 94.16 ile başvurmayı düşünüyorum • Merhaba dostlar.
  Yeni yılın ilk ilanı diyebiliriz sanıyorum buna. O yüzden hayırlı olsun öncelikle. Bu da 365 gün 5 saat 45 dakika torbaya girmiş gibi son 15 dakika ilan veren Kurumun "Show must go on" deme şekli.

  Yeni yıla çalışarak girdim 🙂 Heralde bu yıl böyle geçecek. Olsun, ilan bol olsun da biz çok çalışalım napalım 🙂

  Meslek tanıtımı;

  https://www.tercihiniyap.net/meslek/adalet-bakanligi-stajyer-kontrolorlugu-meslegi-sinavi-ve-maasi-h3588.html

  Bir önceki alımın taban puanı;

  https://www.tercihiniyap.net/haber/adalet-bakanligi-stajyer-kontrolor-mulakat-puanlari-aciklandi-h3658.html • Dostla gelin güzel meslek
  Bilgi almak isteyen olursa
  CTE binasına gelin yardımcı oluruz • @ibovic şuan calisiyormusunuz • @ibovic hocam buradan da genel hatlarıyla bir bilgilendirme yapabilirseniz çok iyi olur • @Willsmithh hocam ben de 93.16 ile başvuracağım sıralamam 73 ama 60 kişi çağrılacak bu yüzden bilemedim girebilir miyim. Sizce gelme ihtimali var mıdır? • @Mülkiye_17 hocam ben bilemem gelirmı ama geçen yilki alım ortada -1+1 oynasa bile gelir bence • @Willsmithh umarım hocam, sağ olun. • Dogruyu soylemek gerekirse, bu kadroyu gözüm kesmiyor,birkaç sebebi var.Oncelikle,turne süreleri çok uzun.Eger o 6 ay sure gidip gelmeli ise,sehir disinda bulunulan sureler fiilen daha azsa,durumu detaylandirabilecek arkadaslardan bilgi almak isterim..Ikinci olarak,İs alanı hükümlüler ve ceza evleri olduğu icin yüzü çok soğuk bir meslek mi yoksa kısa sürede duruma uyum saglanabiliyor mu?.Üçüncü olarak,bu bakanlikta zaten adalet mufettisleri oldugu icin,ikincil ve daha onemsiz bir denetim kadrosu olarak mi goruluyor yoksa hakim kokenli olmayisinizin verdigi uvey evlatlik hissiyatini hissettirmemeye mi calisiyorlar bunu ogrenmeden basvurmak,hayatimizin hatasi halini alabilir.Dördüncüsü,CTE Genel Mudurlugu'nde ileride hakimlere rağmen yukselebilmis meslek mensuplarinin orani ne durumdadir?Gib'in guylara uvey evlat muamelesi yapip neredeyse merkezdeki her onemli kademeye ve vergi dairesi baskanliklarina vergi mufettislerini atamasi gibi bir durum adalet kontrolorleri icin gecerli midir?
  Bu mesleği icra eden arkadaslar lütfen bizleri aydinlatir mısınız?