Group Details

Rekabet Kurumu

 • RE: 29 Aralık 2019 İdari Yargı Hakimliği Sınavı Sözlü Mülakatları

  Herkesin bayramını kutluyorum inşallah sonraki bayramlar hastalığın kol gezmediği sevdiklerimizle bir arada olduğumuz şekilde geçer. Dün 2017 aralık adli yargı sınavına giren arkadaşımla konuştum onun mülakatı 3 ağustosta yapılmış. Adli tatil mülakat yapılmasını etkilemiyor anlayacağınız. Ama bu yıl Allah korusun salgında 2. dalga gelirse güz dönemine sarkar bizim mülakatlar.

  posted in HAKİM VE SAVCI ADAYLIĞI SINAVLARI
 • RE: Yeni Atanacaklara Tavsiyeler

  @zenginmemur vmy de 3 yıl boyunca aralıklı olarak eğitim alıyorsun ve sınav oluyorsun .Her ne kadar vmy ler bundan çok şikayet edip ,çok zor olduğundan bahsetseler de ben 3 yıl boyunca vuk gvk kvk KDV görsem onun alimi olurum .Merkez uzmanlığında da çok bir uzmanlaşma beklemiyorum .

  posted in KPSS A
 • RE: İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörlüğü Alım İlanı 2020

  Ne zaman yapıldı da ne zaman açıklandı ya valla helal olsun

  posted in KPSS A
 • RE: Yeni Atanacaklara Tavsiyeler

  @zenginmemur neye dahil mi mesela ?

  posted in KPSS A
 • RE: ÇSGB Bünyesinde Birleşme Sesleri

  @black özlüklerine kıyasla a grubundaki en riskli meslek ben böyle görüyorum.

  posted in ÇSGB
 • RE: Yeni Atanacaklara Tavsiyeler

  Benim 12 yıl oldu kamuda, çalısma ortamınizdaki kisiler önemlidir, iyi bir arkadas ortaminiz varsa daha keyifle calisirsiniz. Eskiden b grubu memurluktan a grubuna gecen biriyim. A grubunda biraz daha resmidir iliskiler. Aslinda bu bir anlamda iyi. Cok özelinizi anlatmayin yaninizdakilere. Benim memuriyetim boyunca her seyine guvenebilecegim bir iki kisi olmustur sadece cok insanla, cok idareci ile calistim. Bence mesai saatlerinizde isinizi en guzel sekilde yapin ne gerekiyorsa, mesai bitince farkli bir hayatiniz olsun yani evde kafanizda disarida surekli iş olmasin, bunu evlenip cocugunuz oldugunda daha iyi anlarsiniz. Kendinize hobi tarzi seyler edinin, resim kursu, dil kursu vs. Merkezi görevler nispeten daha iyidir, taşra gorevleri biraz daha yorucudur. Ancak calistiginiz binada calisan sayisi ne kadar artarsa o kadar mesafeli olunuyor. Tasra biraz daha samimi, ama onda da seviyeyi iyi ayarlamalisiniz. Maas olarak Turkiye sartlarinda fena sayilmaz. Ama benim yaşa geldiginizde biraz da meslekle alakali, bıkkınlık olabiliyor. Benim eski işim de yeni işim de isveren ve vatandasla dogrudan muhatap olunan bir kurumda oldugu icin uzun vadede yipratici bunu soyliyebilirim.

  posted in KPSS A
 • RE: Yeni Atanacaklara Tavsiyeler

  bence bu işin en kolay ve eğlenceli tarafı ve sizin elinizde olan bir süreç .Asla panik olmaya gerek yok .Hangi kurum olursa olsun emin olun sizden kötü kişiler olacak .İibf linin girdiği yer neresi olursa olsun klasik kamu hizmeti yapar .Devlet işidir .yazışma denetim adı ne olursa olsun belirli ve basit bir eğitimle herkes o işi yapabilir .En üst eğitim bile zor değildir .Yani bir tıp doktorunun ya da bir pilotun eğitimi değildır .normal ve çalışan biri her türlü altını çiziyorum her türlü eğitimi geçer ve her tür kamu hizmetini yapar .o yüzden asla panik olmayın .devlette birinin sizden iyi ne tarafı olabilir ?Mesleki tecrübe +Excel +çeşitli programlar mi ?Kursa gidersiniz max 6 ayda canavar gibi olursunuz .Ki emin olun coğu memur kişi doğru düzgün yazı bile yazamaz .o yüzden bu benden iyidir felan diye asla düşünmeyin .Biraz argo olacak ama başka türlü ifade edemeyeceğim .Kusura bakmayın. Ne mal insanlar alınmış zamanında siz mi yapamayacaksiniz !

  Sonra, fazla kişiyle muhatap olmayın .En prestijli yere bile gitseniz bazı sorular değişmez , çünkü insanlar merak eder .Ben memuriyette ciddiyeti severim .Arkadaşlarima da üst kişiye de .İnsanlara biraz yüz verdiniz mi tepenize çıkacaktır.
  Evinizi iş yerinizin çok yakınından tutmayın .Her olumsuzluk da sizi bir akşam vakti çağırabilirler .Nasıl olsa bunun evi yakın diye .normal uzaklık olsun .

  posted in KPSS A
 • RE: Sayın Vekilimiz Prof. Dr. Sefer Aycan kurumiçi uzmanlık haksızlıktır ilgili twitter

  Yükselme sınavları derken müdür yrd. müdürlük sınavları mı kastediliyor? Bu anlamda demiş olabilir sayın vekil

  posted in KPSS A
 • RE: Yeni Atanacaklara Tavsiyeler

  @Willsmithh kanuna baktım ben de merak edip, memurlar için verilen harcırah var yeni atananlardan bahsedilmemiş.

  posted in KPSS A
 • RE: Yeni Atanacaklara Tavsiyeler

  @Willsmithh yolluk verilmez çünkü göreve başlanılmmaış oluyor ve görevle ilgili bir seyehat söz konusu değil, harcırah da duymadım hiç. Harcırah Kanununda detayına girilmiştir kimlee verileceğinin.

  posted in KPSS A