Soru Bankasi

İlksan 10 Büro Personeli Alımı • Genel Müdürlümüze aşağıda belirlenen şartlarda 10 (On) büro personeli alınacaktır.

  A - BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR :

  1. Alınacak personelde aranacak Genel Şartlar;
   a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi (A) bendinin 1, 4 ve 5 inci alt bentlerindeki şartları taşımak,
   b) Görevini yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya vücut noksanlığı bulunmamak,
   c) Daha önce kamu veya özel sektör tarafından işten çıkarma cezası ile işine son verilmemiş olmak.
   d) Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya muaf sayılmış olmak.

  2. Büro Personeli için aranan şartlar;
   a) İktisat, İşletme, Maliye, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,
   b) Yapılan inceleme ve soruşturma sonunda, Büro Personeli olmalarına engel bir durumu bulunmamak,
   c) 2015 veya 2016 yılında düzenlenen KPSS sınavlarından birine girmiş olmak ve KPSS P9, P26, P28, P29, P35, P98 ve P99 puan türlerinden herhangi birinden en az 70 puan almış olmak,
   d) İyi derecede bilgisayar kullanıyor olmak.
   e) Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşından küçük olmamak.

  B – BAŞVURU İÇİN İSTENECEK BELGELER

  a) KPSS sınav sonuç belgesi çıktısı,
  b) Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
  c) Özgeçmişi,
  d) Öğrenim belgesi aslı veya onaylı örneği (Şahsen başvurularda Kurumdan aslı gibidir onayı verilmektedir. Posta yolu ile başvurularda ise sıralamaya girmeye hak kazanan adaylardan öğrenim belgesinin aslı istenecektir)
  e) Askerlik terhis belgesi (Muaf olanlar bakımından muafiyet belgesi),
  f) Adli Sicil Belgesi
  g) İş tecrübesi varsa belgeleyen evrak,

  C – BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ
  a) Başvuruda bulunacak adayların, İLKSAN Genel Müdürlüğünün www.ilksan.gov.tr adresinde adaylar için yer alan İş Talep Formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak istenilen belgelerle birlikte 22.02.2017 Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar Demirkapı Sokak No:24 06340 Demirlibahçe - MAMAK / ANKARA adresine şahsen teslim etmeleri veya kargo ile göndermeleri gerekmektedir.
  b) Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personel Seçme Sınavı puanları ÖSYM Başkanlığından Genel Müdürlüğümüz tarafından teyit edilecektir.
  c) Gerçeğe aykırı beyanda bulanan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.
  d) Başvuru esnasında istenen belgeler incelendikten sonra eksik belgesi olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.,

  D – DİĞER HUSUSLAR

  a) Atamaları yapılmayan adayların başvuru evrakı, yerleştirilme sonucunun ilanından itibaren 15 gün içinde aday tarafından talep edilmesi halinde iade edilecek olup, belirtilen süre sonrası yapılacak talepler dikkate alınmayacaktır.

  E – YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

  a) Başvurusu kabul edilen adaylar başvuru süresi bittikten sonra; KPSS puanı esas alınarak sıralamaya tabi tutulacak ve en yüksek puan alan adaydan başlanarak mülakat komisyonunca belirlenecek kişi sayısı kadar aday mülakata çağrılacak, yapılan mülakat sonucunda ataması uygun bulunan adaylar ilan edilecektir.
  b) Çağrı yapılan adaylardan verilen süre içinde başvurmayan, başvurup ataması yapıldıktan sonra görevine başlamayan yada aranılan şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların atamaları iptal edilip yerine kazanma sırasına göre yedeklerden atama yapılacaktır.
  c) Personel alımı ile ilgili tüm ilanlar İLKSAN Genel Müdürlüğünün www.ilksan.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup ayrıca yerleştirilmesi yapılan adayların adreslerine de tebligat yapılacaktır.

  Sandığımız özel kanunla kurulmuş olup; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi değildir. Alınacak personel 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaktır.

  İlan olunur. • ücret ve haklar hakkında bilgisi olan var mı ? @aliveli • Benim p26 puanım 87 sıralama 280 p35 ise 88 sıralama 800 lerde hangisinden başvurmam daha mantıklı olur bilen var mı arkadaşlar? • @zweig yüksek olan puan . hocam bilginiz varmı burası ile ilgili • Özel sektör ne alaka arkadaş • @ncbb maalesef hocam ama şuan farkettimde zaten askerlik sıkıntıymış tecili kabul etmiyor ilişiği olmamak diyor :( • @zaknafein özel sektör değil hocam • 90 puanla başvuramıyoruz askerlik ne alaka şimdi • @totti her ihtimale karşı mutlaka ara sor bazı şartları koyup dikkate alınmayabiliyor • @aliveli hocam ben özelden atıldım dava açtım kazandım üst mahkemeye gitti itiraz ettiler ama nafile haklı benim.ondan diyorum özel ne alaka adam keyfine atar seni haklılığını ispat edene kadar güzel 2 sene geçiyor • yeni işe başlayan büro personeli ilk iki ay 1.200tl ile çalışmaya başlıyor iki aylık deneme süresinden sonra belirsiz süreli iş sözleşmeli olarak işe başlıyor maaşı 2,355,69tl net maaş +90,33 asgari geçim indirimi +67,00tl sandık aidatı +12,00 tl çay kesintisi toplam 2.525,02 tl dir.

  2017 ocak ayı için 350 tl fazlasıdır. yukarıdaki miktarın.

  çalışma alanı:

  sadece genel müdürlükte çalışma alanı vardır.genel müdürlüğe bağlı ek hizmet binası ya da bir şubesi bulunmamaktadır.çalışmak isteyen kişilerin demirkapı sok. no: 24 mamak/ankara adresinde bulunan genel müdürlükte çalışma şansı bulabileceklerdir.
  Bir forum sitesinde gördüm bilgileri, düşünenlere yardımı olur umarım. • Arkadaşlar tahminen kac la kapatır 74 puanım var olmayacaksa hiç ugrasmayayim diyorum • @saricizmeli biraz düşük görünüyor hocam ama sonuçta ilandır denemekte fayda var, çok sıkıntı olmayacaksa başvurabilirsiniz. • 89 a yakın puanla buna basvuracam ilansizliktan ne yapacağımızı şaşırdık b grubu bile olmayan bir kadro bile p 35 şartı istiyor ilginç geldi bana baya • Arkadaşlar 86 puana gelme ihtimali var mı sizce uğraşmalımıyım? • @maldırık hocam neden gelmesin, bence kesinlikle denemelisiniz. Çok matah bir yer olmadığı için yüksek puanlıların çoğu tercih etmeyecektir. • @Antimülakat hocam soruma cevap verip düşüncenizi söylediğiniz için çok teşekkür ederim, sizinle aynı şekilde bir düşünceye sahibim şansımı deneyeyim. • Arkadaslar bir şey sorucam. Kpss sonuc belgesini yolladıgımızda 7 tane puan türünden hangisiyle basvurdugumuzu nerden bilecekler. Formda falan hangi puan türünü seçtiğimize dair bir kayıt yok çünkü • @gizemaydın yüksek olanı esas alırlar • @aliveli teşekkür ederim


 

Baskent Kariyer