Grup Detayları Özel

Global Moderators

Forum wide moderators

 • RE: İyi Bayramlar! Tercihini Yap Ailesi

  Merhaba dostlar.
  Yine, yeniden bu başlıktayız. Bir bayrama daha -çok ağız tadıyla olmasak da- eriştik. Geçtiğimiz iki bayram gibi bu bayramda da şartlar pandemi sebebiyle çok olumlu değil. Bununla birlikte işe giriş süreçlerine dair zorluklarımız daha da artmış, ekonomik açıdan zorluklar bir nebze daha kendisini hissettirmeye başlamış durumda. Ancak yine de bayram. Durumun olumsuzluğunun farkında da olsak yine de geleceğe umutla bakmamız gereken bir bayram. En azından bizler, bir şeylerin nasıl daha iyi hale getirileceği konusunda fikir sahibiyiz. Dilerim ki bir gün imkan sahibi de oluruz bunların değişmesi için. Kavgamız bitmiş değil. Belki de yeni başlıyor.
  Elbette unutmamak gerek, pandemi başta olmak üzere çeşitli sebeplerle bu bayrama eksik giren, sevdiklerinden ayrı giren güzel dostlarımız var. Her birisine Allah'tan sabırlar diliyorum. Dilerim kendi ömürleri güzel olsun. Diğer yandan gurbetlik çekenlerimiz var, pandemiden dolayı ailelerinin yanında bayramı geçiremeyecek dostlarımız var. Onlara da gelecek bayramların vuslat ile gelmesini diliyorum.
  Sonraki her bayramımızın bu bayramdan daha güzel, umutlu, aydınlık olması dileği ile dostlar.
  Ramazan bayramınız mübarek olsun her birinizin.

  DİĞER içinde yayımlandı
 • Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmen Yardımcılığı 11. Dönem Alım İlanı 2021 (50 Kişi) KPSS A içinde yayımlandı
 • RE: 2020 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

  Sonuçlar hepinize hayırlı olsun dostlar.
  Kazanamayan dostlarımı özellikle boş kadro bırakmak pahasına liste dışında bırakılan dostlarımı gerçekten çok iyi anlıyorum. Hiçbir izahı yok gerçekten bu durumun.
  Kazanan dostlarımızı ise ayrıca tebrik ediyorum, güzel bir meslek yaşamı diliyorum her birisine. @frustration özellikle çok sevindim dostum sizin için. Epey zaman sonra başarılı olmanıza gerçekten çok sevindim.

  KPSS A içinde yayımlandı
 • RE: Tercihiniyap.net Telegram Duyuru Kanalı ve Diğer Sosyal Medya Hesapları

  @paretowilfredo, içinde söyledi: Tercihiniyap.net Telegram Duyuru Kanalı ve Diğer Sosyal Medya Hesapları

  Merhaba dostlar.
  Telegram üzerinde haberleri, gelişmeleri ve çalışmalarımızı anlık olarak takip edebilmeniz için kanalımızı oluşturduk.
  Hazırladığımız gündeme yönelik haberleri, çalışmaları ve analizleri anlık olarak Telegram üzerinde de paylaşacağız.

  Takip etmek isterseniz;

  https://t.me/tercihiniyap


  Bununla birlikte aktif olarak kullanımını sürdürdüğümüz diğer sosyal ağlarımızı da takip etmeye ve güncel gelişmeleri izlemeye başlamak için aşağıda yer alan yönlendirmeleri kullanabilirsiniz;

  Tercihiniyap.net Twitter hesabımız;

  https://twitter.com/tercihiniyapnet

  Tercihiniyap.net Instagram hesabımız;

  https://www.instagram.com/tercihiniyapnet/

  Tercihiniyap TV Youtube Kanalımız;

  https://www.youtube.com/channel/UC6-t_Dhi53nyiXpalsGIM3Q


  Ayrıca şahsi olarak yönettiğim Wilfredo Pareto hesaplarına ise şu yönlendirmeler ile erişebilirsiniz;

  Twitter;

  https://twitter.com/TY_WilfPareto

  Instagram;

  https://www.instagram.com/typaretowilfredo/

  Merhaba dostlar.
  Telegram grubumuzu da oluşturduk. Hepinizi bekliyoruz.
  Bağlantı için;

  https://t.me/tercihiniyapnet


  Telegram Grubunun kullanım şeklinin nasıl olacağına dair açıklamamız için;

  Merhaba arkadaşlar.
  Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz.
  Bildiğiniz gibi Tercihini Yap ailesi olarak 2015 yılından beri önce Facebook grubumuzla, 2016 yılından beri de hem www.tercihiniyap.net adresimizde hem de forum.tercihiniyap.net sayfamızda sizlere başta KPSS ve Kurum Sınavları olmak üzere pek çok konu başlığında en doğru bilgiyi en net biçimde eriştirmeye çalışıyoruz.
  Sınav haberleri, ilanlar, sınav çalışma yönergeleri, puanlar - taban puanlar, meslek tanıtımları, bölüm tanıtımları, alternatif sınavlar vb. konularda sizlere hem haberleri hem de detaylı bilgileri en hızlı şekilde ulaştırmaya çalıştığımız mecralara kısa süre evvel Kanal ile birlikte Telegram da eklenmişti.

  Bunlarla birlikte Twitter'da ve Instagram'da Pareto olarak ben ve Kurumsal sosyal medya hesaplarımızla Tercihini Yap ailesi sizlere çalışmalarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz.

  Dün geceden itibaren artık Telegram Grubumuzu da bu araçlar arasına eklemiş bulunuyoruz.

  Neden böyle bir grup kuruldu ve nasıl işleyecek kısaca anlatmak isterim. Öncelikli olarak biz Telegram Grubunu forum sayfamıza bir alternatif olarak değil, forumu tamamlayan bir unsur olarak görüyoruz. Çünkü forumda bir çok şeyi, sınav sınav, konu konu toplu bir şekilde bir arada incelemek mümkünken Telegram ne yazık ki bu imkanı bize tanımıyor. Burası da bir sosyal medya platformu olarak aslında anlık etkileşim ve reaksiyon aracı. Bu sebeple anlık yapılacak tartışmaları, istişareleri burada yapmak, sonrasında bilgi paylaşımlarımızı ise yine site ve forum üzerinden hazırlayarak hem burada hem de diğer mecralarda sizlere ulaştırmak niyetindeyiz.

  Forumda telegram/whatsapp tadında yapılan tartışmaların da yine Telegram üzerinden gerçekleşmesi taraftarıyız. Bu sebeple kanala ek olarak burayı da kurarak sizlere rahat ve saygı çerçevesinde bir tartışma ortamı hem de bilgiye kolay ulaşım için bir basamak daha sunmayı hedefledik.

  Burada soracağınız sorularınızı tüm adminlerimiz bu hesap altında zaman zaman takip edecek, editörlerimiz de yine sorularınıza ya yanıt verecek ya da bizlere ulaştıracak. Keza tüm katılımcıların da vereceği yanıtlar, yapacağı katkılar ile güzel bir sonuç alacağımıza inanıyoruz.

  Umarım hepimiz için hayırlı olur. Tekrar hoşgeldiniz hepiniz.

  WilfredoPareto ve Tercihini Yap Ailesi olarak hepinize başarılar diliyoruz.

  DİĞER içinde yayımlandı
 • RE: 11. Promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı

  @friedman17, içinde söyledi: 11. Promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı

  @paretowilfredo ben teyit ettim üstad sınav 3 temmuzda. Bölüm bazlı konusunda çok farklı söylentiler vardı ama bu söylentiler bence yanlış anlaşılmalardan kaynaklı oldu. Onu da teyit ettim herhangi bir bölümün çıkmadığı söylendi. Sınav konularına gelince yetki gibi olacağı söylendi. Yetki de şöyle oluyor arkadaşlar 60 soru 5510 sayılı kanundan geliyor. 10 soru ise eski 5502 sayılı kanun yeni adıyla 4 Sayılı Cb Kararnamesi'nin Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili bölümünden. 15 hukuk sorusu oluyor. Bu hukuk sorularının yaklaşık 4 5 tanesi 4857 sayılı iş kanunundan geliyor. Geriye kalanlarda ticaret, icra, vergi, idare, 657, 6183 ve medeni hukukdan geliyor. 15 tane de muhasebe sorusu oluyor.

  Elinize emeğinize sağlık dostum. Bakalım gerisini ilan metninde göreceğiz, üzerine çok konuşuruz daha.

  KPSS A içinde yayımlandı
 • RE: 11. Promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı

  @eomer İş ve Sosyal Güvenlik hukuku dostum. Buna dair mülakat rehberi hazırlamiştım. Kesinleşsin bir rehber daha hazırlarız yine.

  KPSS A içinde yayımlandı
 • RE: 11. Promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı

  Merhaba dostlar.
  Son bir toparlama yapmakta fayda var. Alım 50 kişilik olacak. 10 katı yazılı sınava katılacak. Yalnızca Çalısma Ekonomisi bazlı puanlar ile başvuru yapılabilecek. Sınavın yetki yeterlikten sonra yapılması planlandı ki dostumuz 3 temmuz demiş, kurban bayramı evveli en uygun dönem zaten.
  Sınav yetki sınavı formatında olacak. %70 mevzuat bilgisi, 15 hukuk 15 muhasebe bu format.
  Sınavda başarı koşulu bakımından yetkinin baz alınacağini sanmıyorum yine de. 70 taban olacaktır, yetkide 60.
  Sınav test olur, 100 soru olması çok muhtemel.
  Bölüm ayrımı kısmında benim anladıgım şuydu aldığim bilgide, şu alana şu kadar kişi biçiminde değil de İİBF'den şu şu bölümler 50 kişilik kadroya külli başvuru şeklinde. Bu konuda karar değişmiş de olabilir ama duyduğum bu şekildeydi dostlar. Teyit halen edemedim bunu artık ilanda göreceğiz.

  Herkesin hakkında hayırlısı olsun. Keşke bu sayı ile ilan edilmeyecek olsaydı.

  KPSS A içinde yayımlandı
 • RE: 11. Promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı

  @paretowilfredo, içinde söyledi: 11. Promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı

  Merhaba dostlar yeniden.
  Bir kaç konuda gelen sorular var, yanıt vermek istiyorum. Öncelikle yazılı sınav yapılmasına yönetmelik müsait. Yazili ve sözlü ya da sadece sözlü şeklinde hüküm. Bunun yanında bölüm belirleme yetkisi Kurumum inisiyatifinde. Fakültelerin bölümlerinden ibaresi yer alıyor. Bu da bölüm seçimini Kuruma bırakıyor. Doğrudan sayılan bölümler var başka alanlardan. Orada kısıt net ama İİBF için esneme imkani var.
  Sınav konusunu teyit edemediğimi söylemiştim. Bölüm çıkarma konusunu ben de duydum. Inanmak istemedim. Bunu ilana kadar da beklemekten yanayım, çok mantıklı bir hareket olarak görmüyorum çünkü. Ama böyle bir durum evet gerçekten var.
  Kaç katı meselesinde de Kurumun 20 kata kadar azami imkanı var. 50'lik bir alımda makul olan da bu gibi görünüyor. Ancak Başkan Beyin beklentisi olan kalite vb. Saikler öncülenirse daha az çağırabilirler.
  İlanın çok kısa süre içinde geleceğı yönünde Kurumda hava. Öncelik yetki yeterlik ilanlarına verilebilir, tarihlieri neredeyse netleşti. En geç arkasından ilanin geleceğini zannediyorum.
  Kolay gelsin dostlar hepinize.

  Yetki ve yeterlik ilanları yayımlandı dostlar. Sırada yardımcı ilanı var diyebiliriz artık.

  KPSS A içinde yayımlandı
 • RE: 11. Promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı

  @gmzankr066 Dahasını da işittim az evvel güvendiğim bir dostumdan, 10 katı olacak ve de Çeko alanı dişında puanlar kaldırılacak dedi bana. Teyit etmesini istedim donüş yapacak dostum.

  KPSS A içinde yayımlandı
 • RE: 11. Promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı

  Merhaba dostlar yeniden.
  Bir kaç konuda gelen sorular var, yanıt vermek istiyorum. Öncelikle yazılı sınav yapılmasına yönetmelik müsait. Yazili ve sözlü ya da sadece sözlü şeklinde hüküm. Bunun yanında bölüm belirleme yetkisi Kurumum inisiyatifinde. Fakültelerin bölümlerinden ibaresi yer alıyor. Bu da bölüm seçimini Kuruma bırakıyor. Doğrudan sayılan bölümler var başka alanlardan. Orada kısıt net ama İİBF için esneme imkani var.
  Sınav konusunu teyit edemediğimi söylemiştim. Bölüm çıkarma konusunu ben de duydum. Inanmak istemedim. Bunu ilana kadar da beklemekten yanayım, çok mantıklı bir hareket olarak görmüyorum çünkü. Ama böyle bir durum evet gerçekten var.
  Kaç katı meselesinde de Kurumun 20 kata kadar azami imkanı var. 50'lik bir alımda makul olan da bu gibi görünüyor. Ancak Başkan Beyin beklentisi olan kalite vb. Saikler öncülenirse daha az çağırabilirler.
  İlanın çok kısa süre içinde geleceğı yönünde Kurumda hava. Öncelik yetki yeterlik ilanlarına verilebilir, tarihlieri neredeyse netleşti. En geç arkasından ilanin geleceğini zannediyorum.
  Kolay gelsin dostlar hepinize.

  KPSS A içinde yayımlandı