Soru Bankasi

KOSGEB KOBİ UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI • KOSGEB KOBİ UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI
  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından, Taşra Birimlerinde Görevlendirilmek Üzere 40 KOBİ Uzman Yardımcısı Alınacaktır.
  Aranan Şartlar
  1 - T.C. Vatandaşı olmak,
  2 - Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  3 - 18 yaşını bitirmiş ve Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
  4 - Askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak,
  5 - Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  6 - Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  7 - Diğer kuruluşlarda mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, mecburi hizmet borcunu ödemeyi kabul etmiş olduğunu tevsik etmek veya diğer kuruluşun ve KOSGEB'in muvafakatı ile mecburi hizmet süresini KOSGEB'de tamamlamayı taahhüt etmiş bulunmak,
  8 - Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.
  9 - KPSS sınavında 10’uncu maddede belirtilen puan türlerinde, 2017 yılında asgari 70 (yetmiş) puan almak,
  10 - Üniversitelerin en az dört yıllık lisans düzeyinde eğitim veren;
  a. KUY01 Referans kodu için Mühendislik Fakültelerinin Endüstri, İşletme, Makine, Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Kimya, Matematik, Mekatronik, Metalürji veya Malzeme Mühendisliği ile diğer fakültelerin Matematik veya İstatistik bölümlerinin birinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerin bölümlerinden mezun olmak ve KPSSP3 puan türünden asgari puanı almış olmak,
  b. KUY02 Referans Kodu için Siyasal Bilgiler, İktisadî ve İdarî Bilimler, İktisat veya İşletme Fakültelerinin İktisat, İşletme, Maliye veya Kamu Yönetimi bölümlerinin birinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerden mezun olmak ve KPSSP24 puan türünden asgari puanı almış olmak,
  Ön Başvuru
  Yukarıdaki şartları haiz olan adaylar;
  11 - Başvurusunu 21 Temmuz 2017 tarihinde saat 09:00’dan 08 Ağustos 2017 günü saat 17:00’e kadar www.kosgeb.gov.tr internet adresinden, elektronik ortamda yapacaktır. Adayların doğrulattıkları elektronik posta adreslerine başvuru yaptıklarına dair bilgilendirme postası gönderilecektir.
  12 - Her aday, yalnızca bir pozisyon için başvuru yapabilecektir.
  13 - Başvurular TC Kimlik Numarası ile yapılacak olup kimlik ve adres bilgileri, Kimlik Paylaşım Sisteminden alınacaktır.
  14 - Adaylar için başvuru sonrası gerekli her türlü duyuru elektronik ortamda www.kosgeb.gov.tr üzerinden yapılacaktır.
  15 - Müracaatlar onuncu maddede belirtilen referans kodları için aşağıda belirtilen pozisyonlardan birine yapılacaktır;
  0_1500435022346_Screenshot_2.png
  Sözlü Sınava Katılma Şartları
  Başvurusunu yapan adaylardan;
  16 - Başvurunun yapıldığı pozisyona göre, KPSS puanı en yüksek olandan başlanarak atama yapılacak pozisyon sayısının en fazla dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Çağrılmaya hak kazanan en düşük puana sahip adayla aynı puanı alan adayların tamamı sözlü sınava çağrılacaktır.
  17 - Sözlü sınavda adaylar, alan bilgisi, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, görevlendirileceği pozisyona yatkınlığı, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığı kriterleri göz önüne alınarak değerlendirilecektir.
  18 - Sözlü sınava hak kazanan adaylar, sözlü sınav öncesi www.kosgeb.gov.tr internet adresinden temin edecekleri;
  a. KOBİ Uzman Yardımcılığı Bilgi ve Başvuru Formu’nu el yazısı ile okunaklı şekilde doldurup yanlarında bulunduracaktır.
  b. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu’nu, Nüfus Cüzdan bölümleri boş kalacak şekilde elektronik ortamda doldurup, [email protected] elektronik posta adresine gönderecek ve ıslak imzalı örneğini yanlarında bulunduracaktır.
  c. Formları ve nüfus cüzdanları eksik olan adaylar, sözlü sınava alınmayacaktır. • %40 gk gy %60 işletme mi ? 😮 • Hayirli ugurlu olsun dostlar. Işletmecilerin bekledigi ilan sonunda. • P24 için benden pas 🙂 • Taşra'da görevlendirilecek ama taşra uzman Yrd. maaşı almayacak değil mi? Bu meslek hakkında bilgilendirici metin yazılırsa çok sevinirim • meslek tatmini güzel bir meslektir kosgeb kobi uzman yardımcılığı. • Dostlar öncelikle meslekte kurumun is alanina yonelik calisacaksiniz ki keyifli konulardan biridir. Surekli olarak is ile istigal edecegibiz bir kurumdur. Kendinizi gelistirebileceginiz bir alandir. Ayrintilari zamanla paylasiriz. Ancak kurum personeli 657'ye tâbi degildir. Kit personeline benzer mantikla Idari hizmet sözlesmesi ile calisirsiniz. Normalde ucretleri daha yuksekti memurdan ancak son 666 ile esitlemeye tabi tutulmustu. Son durumlari nedir net olarak bilmiyorum. Ancak 666 yı henuz belli basli bir iki unvan disinda asabilen olmadi o nedenle tasra uzmanlari ile denk bir ucret aliniyor olabilir. • p29 dan kamu yönetimi içinde aynı alımları bekliyoruz 🙂 • Daha önceki alımların taban puanları kaçtı acaba? Benim KUY02 için 85,55 puanım sizce hangi il tercih edilmeli? Teşekkürler... • P24 - 82,67 sıralama 672 . Küçükte olsa bi ihtimal var mı acaba ? • Arkadaşlar başvuru formunu bullamI yorum yardım edebilirimişiniz.


 • Banned

  @maid KOSGEB KOBİ UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI içinde söyledi:

  Arkadaşlar başvuru formunu bullamI yorum yardım edebilirimişiniz.

  bulamaman normal cünkü 21 inde başlıo • Çeko,ekonometri ve uluslararasıilişkileri kapsamımıyor mu ilan ? • Merhaba arkadaşlar yeni ilanımız hayırlı olsun,daha once giren veya olayı bilen varsa 85 puan 248 sıralamaya gelme şansı nedir p24 için? • Tebrik ederim kosgebi. Doğru puan türünü seçmiş. Diğer kurumlar gibi hepsinden olsun dememiş. İşine yarayacak uzman istiyor demek.


 • Banned

  @AndOne kardeşim gelme şansı ne oldugunu kimse bilmez.başvur gelirse gelir gelmezse gelmez • P24 dedin beni kaybettin kosgeb • işletmeci arkadaşlar kaçırmasınlar başvuruyu.. katılacaklara şimdiden başarılar. maalesef ben de yokum..


 • Banned

  @paretowilfredo hocam 628 siralamaya gelir mi ne dersin • İibf mezunu bütün bölümler başvurabiliryor mu ? İlandan anlayamadım.


Log in to reply
 

Baskent Kariyer