Soru Bankasi

İİBF Mezunları İçin Etkinlik ve Birlik Olma Zamanı • Devam dostlar. Katılımı arttırın lütfen. Hepimizin sorunu unutmayın, unutturmayın. • Mezun olan, okuyan, iş güç sahibi olan herkesin sorunu.Unutursak yazık bize. • Yerimizi alalım duyarlı olalım +1 • Arkadaşlar ses getirmek istiyorsak sonuna kadar gönderiye devam etmeliyiz. Lütfen 23:00a kadar kendimiz göndermediysek kendimiz, anne babamız göndermediyse onlar adına gönderiyi atmaya devam edelim. Unutmayalım, bu işler ancak bu şekilde başarıya eriyor. Kimseye yattığı yerden kadro verilmiyor. • Eski Twitter'ım patlamış gel de tayfayı tekrar topla 😕 neyse yaptık bir şeyler +min3 • Dostlar günaydın. Bugun etkinliğimizde BİMER günü. Aksam yine inşallah toplanıyoruz aynı şekilde BİMER'e yazıyoruz. Bugun etkinlige katilimin artarak artmasını umuyoruz. • ARKADAŞLAR PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 20:30 DA ETKINLIK VARDIR TWEETERDA KATILIP BİR TWEET ATARSANIZ HEPİMİZ İÇİN İYİ OLUR İYİ ÇALIŞMALAR 🙂 • ARKADAŞLAR BUGÜN BİMER E GONDERECEĞİMİZ YAZI BU ŞEKİLDE OLACAK. LÜTFEN AİLE FERTLERİMİZ ADINA GÖNDERİNİZ CİMER VE BİMER ÇOK ETKİLİ VE KESİNLİKLE DİKKATE ALINACAKTIR.

  İİBF Mezunlarından Ortak Metin

  Sayın Başbakanım. İİBF mezunları olarak işsizlik ile mücadele etmekten gücümüz takatimiz kalmadı. İİBF mezunlarının beklediği ve geçmişte her yıl açılan kadrolar son yıllarda ciddi oranda azaldı. 2017 KPSS alan puanları 80 ile 90 arasında olan İİBF mezunlarının kamu kurumlarına atanabilme umutları neredeyse tükendi. 2017 KPSS sonrası Maliye Bakanlığının a kadro sınavlarından hiçbiri açılmadı. Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak? Sorusunun cevabını bilmeksizin ders çalışmaya devam eden on binlerce İİBF mezununun tek ümidi bu sınavın en az 2.000 kişi olarak açılması. Sn. Başbakanım yüz binlerce İİBF mezunu olarak sizden, üniversitelerdeki İİBF kontenjanlarının azaltılması, devletimizin doğrudan veya dolaylı destekleriyle istihdam kapılarının İİBF mezunları için arttırması ve çok az kadrolarla açılan kurum sınav sonuçlarının makul sürelerde açıklanması konusunda yardım bekliyoruz. Size şahsım ve İİBF mezunları adına bunları arz ederim.

  Ortak Metnin Aile Büyüklerince Gönderilebilmesi İçin Derlemesi

  Sayın Başbakanım. İİBF mezunu çocuklarımızın işsizlik ile mücadele etmekten gücü takati kalmadı. Çocuklarımızın beklediği ve geçmişte her yıl açılan kadrolar son yıllarda ciddi oranda azaldı. 2017 KPSS alan puanları 80 ile 90 arasında olan çocuklarımızın kamu kurumlarına atanabilme umutları neredeyse tükendi. 2017 KPSS sonrası Maliye Bakanlığının a kadro sınavlarından hiçbiri açılmadı. Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak ve 2018 KPSS öncesi yapılacak mı? Sorusunun cevabını bilmeksizin ders çalışmaya devam eden on binlerce İİBF mezununun ve ailelerinin tek ümidi bu sınavın en az 2.000 kişi olarak açılması. Sn. Başbakanım yüz binlerce İİBF mezunu ve aileleri olarak sizden, üniversitelerdeki İİBF kontenjanlarının azaltılması, devletimizin doğrudan veya dolaylı destekleriyle istihdam kapılarının İİBF mezunları için arttırması ve çok az kadrolarla açılan kurum sınav sonuçlarının makul sürelerde açıklanması konusunda yardım bekliyoruz. Size çocuklarımız adına bunları arz ederim. • @antimülakat başkan aile metni 2 karakter fazla 😄 sayın bb dan sonraki noktayla em sondaki noktayı sil sana zahmet • Başlıyor muyuz? • Başladık hocam şu an devam ediyor. 19:00-23:00 arası devam. • Dostlar gördüğünüz üzere etkinlik konularında sabırlı davranmak İİBF adına kolay değil. TY olarak elimizden geleni yapmaya çalıştık. İlk gün Cimer dışında çok verimli bir deneme olmadı. Hafta içi kamuda çalışan ve sonrasında etkinlik için mücadele eden bir grup olduysak ne mutlu bize. Üstüne birde sitenin günlük işlerini takip etmeye çalışmakta başka bir uğraş. Kusura bakmayın belli noktalarda yetemedik çünkü ilerleye bilmek için gerekli motivasyonun sağlanması gerekiyor. Gördüğümüz kadarıyla da bu motivasyonu sağlayacak kadar güçlü değiliz. • @antimülakat umrunda olanların sayısı 5-10 o yüzden hiç takma kafana Başkan. 🙂 • Sanırım buraya da bakmak gerekir. Bir dönem güzel bir birlik sağlanmıştı. • Kimse bu sene GUY peşine düşmüyor ama yine bir hareket gerekecek diye düşünüyorum! • Merhaba dostlar.
  2019 Sayıştay Denetçi Yardımcılığı sınavı kılavuzu yayımlandı ve başvurular başladı.
  ÖSYM sınav için geçen yıl 200 TL iken bu yıl 246 TL fiyat talep ediyor. Geç başvuru bedeli ise 369 TL!
  Bunu bugünün sorunu olarak veya salt bu sınavın sorunu olarak değerlendirmeyin dostlar. Bunun daha ağırı geliyor, KPSS.
  Sıradaki hakimlik ve kaymakamlık sınavları. Yine ÖSYM tarafından yapılacak olan MHUY sınavı. YDS, ALES, DGS tüm bu sınavlarda bu fiyat artışlarını yaşatacak bu kurum bize. O nedenle lütfen hassasiyet gösterin.
  Hiçkimse sizin hakkınızı sizden daha iyi müdafaa edemez.

  Konu ile alakalı haberimiz. Hemen her noktaya değinmeye çalıştık. Her şeyi dile getirmeye çalıştık.

  https://www.tercihiniyap.net/ozel-haber/2019-sayistay-denetci-yardimciligi-sinav-basvurulari-ne-zaman-h6463.html

  Yazıyı şimdi aşağıdaki hesaplardan paylaştım dostlar.

  https://twitter.com/tercihiniyapnet

  https://twitter.com/TY_WilfPareto

  Bu iki hesaptan retweet ederek ve kendiniz de paylaşım yaparak özellikle Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ı ve yakın çevresindeki büyüklerimizi etiketleyerek paylaşın. Ne kadar çok sesimizi duyurursak o kadar geri adım atılma ihtimali olur.

  CİMER veya başka tip organizasyon önerileriniz olursa dostlar istişare edelim ve kesinlikle sessiz kalmayalım. Ekonomik koşullar ortada, ailelerimizin durumu ortada. İşsizlik sürecimiz uzadıkça bu maliyetler manevi olarak da daha ağır gelmeye başlıyor. O nedenle bunu hepimizin sorunu olarak görerek hassasiyet gösterin. • Yazalım da yazalım da sesimiz duyulsun. KPSS dönemi bitti bitecek ilanlarda hala ses seda yok. Lütfen daha gür sesle konuşalım, mağduriyeti anlatalım. İİBF mezunları kuzu gibi dedirtmeyelim!
  https://www.tercihiniyap.net/kamudan-haber/cumhurbaskani-erdogan-in-kamuya-personel-aliminin-azaltilmasi-h6660.html • 22 Şubat 2019 tarihinde de basın açıklaması var dostlar. Lütfen hassasiyet gösterin bu konuda.

  https://forum.tercihiniyap.net/topic/5174/22-şubat-2019-kendisesinol-i̇i̇bf-atatürk-kültür-merkezi-basın-açıklaması • Herkes twittera;
  İİBFliler İstihdamİstiyor tag bu arkadaşlar.


 • Banned

  @eomer kaç twet oldu?Baskent Kariyer