Soru Bankasi

2018 Sayıştay Denetçi Yardımcılığı İlanı • https://goo.gl/kbg4eS

  Haydi hayırlı olsun :)

  T.C. SAYIŞTAY BAŞKANLIĞINDAN

  DENETÇİ YARDIMCISI ADAYI ALINACAKTIR

  1- Sayıştay Başkanlığınca aşağıdaki nitelikleri taşıyanlar arasından halen boş bulunan 45 (kırkbeş) adet kadro için Denetçi Yardımcısı adayı alınacaktır. Aday adayları, eleme, yazılı ve mülakat sınavına tabi tutulacaktır.

  Eleme sınavı, 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara,İstanbul ve İzmir'de ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Merkezi) yapılacaktır. Sınava başvuran aday sayısına bağlı olarak her gün tek sınav olmak üzere takip eden günlerde de sınav yapılabilecektir. Sınav ücretini yatırarak başvurusunu tamamlayan her aday için ÖSYM tarafından, adayların hangi bina ve salonda sınava gireceklerini, sınav tarihini ve saatini gösteren Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir.

  Sınava girecek kişilerde;

  a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşımak,

  b) Eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1983 ve daha sonraki doğumlular)

  c) Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak,

  ç) Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak,

  Şartları aranır.

  2- Sınava başvurular:

  a) 18-24 Nisan 2018 tarihleri arasında olacaktır. Geç başvuru günü 30 Nisan 2018 tarihidir. Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar sınava Ankara'da alınabileceklerdir.

  b) Sınava başvurular Elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. ÖSYM Başvuru Merkezlerinin adresi ÖSYM'nin internet sayfasında yer alacaktır. ÖSYM Başvuru Merkezlerinin başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

  c) ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayan ve/veya eğitim bilgilerinde değişiklik olan adaylar başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır. ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar ise başvurularını, bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) T.C.Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile veya diledikleri bir Başvuru Merkezinden yapacaklardır. Posta yoluyla başvuru alınmayacaktır.

  3- Eleme sınavında başarılı olan adayların tabi tutulacağı klasik usule göre düzenlenen yazılı sınav iki oturum halinde aşağıdaki alanlarda, belirtilen tarih ve saatlerde uygulanacaktır.

  I. Oturum: 30 Haziran 2018 Cumartesi 10:15-12:15/14:45-16:45

  II. Oturum:01 Temmuz 2018 Pazar 10:15-12:15/14:45-15:45/15:45-16:45

  Yazılı sınav klasik usule göre Hukuk, Maliye, İktisat, Kompozisyon, Seçimlik Grup (Ticaret Hukuku veya Muhasebe) alanlarında ÖSYM tarafından yapılacaktır. (Kompozisyon, bir A4 sayfasını geçmemelidir.) Yazılı sınav alanlarından Ticaret Hukuku ve Muhasebe seçmeli olup, aday adayları seçecekleri alanı aday başvuru formunda belirteceklerdir.

  4- Yazılı Sınava katılma hakkını elde eden adaylar, sınava, yazılı sınavın yapılacağı hafta içerisinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C.Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinecekleri yazılı sınava hangi bina ve salonda sınava gireceklerini, sınav tarihini ve saatini gösteren Sınava Giriş Belgesi ile gireceklerdir.

  Sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

  5- Başkanlığımız ile ÖSYM arasında yapılan protokol Başkanlığımızın (http://www.sayistay.gov.tr)web-sitesinde yayınlanacaktır. Protokolde, sınavla ilgili bilgiler, adayların uyması gereken hususlar ayrıntılı olarak belirtilmektedir. Ayrıca, adaylar ÖSYM'nin internet sitesinden de sınava ilişkin detaylı bilgileri içeren kılavuza ulaşabilirler.

  Adayların protokol ve kılavuzda yer alan hükümlere uygun hareket etmeleri gerekmektedir.

  6- Yazılı Sınavı kazanmış sayılanlar, mülakat sınavına katılma hakkını elde ederler. Sayıştay Başkanlığınca yapılacak mülakat sınavının yeri ve zamanı bildirileceğinden, adayların; tebligat, mail adresleri ile bir A4 sayfasını geçmeyecek şekilde el yazısı ile fotoğraflı özgeçmişlerini Sayıştay Başkanlığı İnsan Kaynakları Birim Başkanlığı İnönü Bulvarı No:45 Balgat-Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya postayla göndermeleri/teslim etmeleri gerekmektedir. Başarılı sayılanlar Sayıştay internet sitesinde yayımlanacaktır. Sonuçlar Başkanlıkça ilgililere ayrıca duyurulacaktır.

  7- Başvuru koşullarına aykırılıktan kaynaklanan sorumluluk başvuru sahibine aittir. Sayıştay Başkanlığının sorumluluğu bulunmaz. Adaylardan başvuru koşullarını taşımadıkları sonradan anlaşılanlar, hiçbir hak talep edemezler. • Kpss şartı olmaması konusundaki duyumun da tutmuş olmasıda sevindirici oldu :)) yarışmacı arkadaşlara başarılar • @genclerbirlikli eveet şimdi doğruya doğru girecek misin sınava gençlerli 😂 • Eleme sinavinda hangi testler var onlari neden yazmamislar 😐 • Hayırlı olsun dostlar gece gündüz demeden ter atma vakti şimdi :) • @aliveli yok hocam cidden girmiycem :D sadece ilanı paylaştım :D


 • Yasaklı

  Arkadaşlar e sınav mı olacak. Dikkat ettiniz mi?


 • Yasaklı

  @can-mavi sen nasil bir kralsin ? • Birde elektronik sinav diyor gecen sene de boylemiydi 😐 • Hergün tek oturum yapılıp sınav 2 günde tamamlancak ya soruları farklı mı soracaklar ? • Sinav istanbul izmir ankara da olacak • Şükürler olsun ki izmir'de de yapilcakmis cok sevindim


 • Yasaklı

  @tokyo e sınav olacağı için sanırım hukuk iktisat bir gün,maliye vs diger gün şeklinde ayarlanacak galiba • @esrarengiz degildi Ankara'ya gidip kagit uzerinde cozduk testi. • @issiz, içinde söyledi: 2018 Sayıştay Denetçi Yardımcılığı İlanı

  @can-mavi sen nasil bir kralsin ?

  Estağfurullah kardeşim bi yardımım dokunuyorsa ne mutlu • E sinav ne oluyor • Eleme sinavinin icerigini goremedim??


 • Yasaklı

  @jakuppp bilgisayarda oluyor • Kpss puanıyla alım yapmamaları biraz saçmalık olmuş.Geçen sene zaten p48 ile alacaklarını belirttiler birde eleme usulune ne gerek var allah aşkına. • Ilan hoş oldu guzel oldu hayirli olsun insallah ama bu nasil gizemli bir ilandir dondum kaldim


 

Baskent Kariyer