Başkent Kariyer

Vakıf Katılım Bankası A.Ş Müfettiş Yard. • Kariyer.net üzerinden başvurular yapılıyor arkadaşlar, hayırlı olsun.

  Vakıf Katılım Bankasında istihdam edilmek üzere "Müfettiş Yrd." ve "Bilgi Teknolojileri Müfettiş Yrd."unvanlarında sınav ile personel alımı yapılacaktır. Sınava katılacak adaylarda aranan özellikler ve sınav koşulları hakkında detaylı açıklamalara aşağıda yer verilmiştir.

  SINAVINA KATILIM GENEL KOŞULLARI
  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, en az 1 yıl tecilli olmak veya muaf olmak.
  Kamu haklarından yoksun olmamak.
  İlk defa işe alınacak personel için; bayanlarda 28, erkeklerde 30 yaşını doldurmamış olmak.
  İyi hal sahibi olmak (taksirli suçlar hariç olmak üzere hapis cezası gerektiren bir fiilden veya affa uğramış ya da ertelenmiş olsa dahi rüşvet, hırsızlık, zimmet dolandırıcılık, sahtekarlık, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi şeref ve haysiyet kırıcı, yüz kızartıcı bir fiil ile mahkum olmamak).
  Resmi ya da özel bir kuruluşa karşı mecburi hizmet yükümlülüğü altında bulunmamak.
  Müfettişlik karakter ve vasıflarını haiz bulunmak.
  Tutum ve davranışları ile Müfettişliğe engeli olmamak.
  Kasıtlı olmayan suçlar dışında hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile hükümlü olmamak.
  Banka tarafından daha önce açılan yazılı giriş sınavlarına bir defadan fazla girmemiş olmak.
  Banka’nın daha önce açtığı sınavların mülakatlarında (sözlü) başarısız sayılmamak.
  Aday hakkında yapılan gerekli inceleme ve araştırma sonucu olumlu olmak.*
  Sağlık durumunun iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak.*

  ( * ) Sadece yazılı sınavı kazanan adaylar yönünden söz konusudur.

  1. MÜFETTİŞ YRD. SINAVINA KATILMA KOŞULLARI
   Müfettiş Yardımcısı olarak istihdam edilecek olanların, Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan Lisans bölümleri arasından; Ekonomi, İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, Muhasebe ve bankacılık mesleği ile ilgili diğer bölümlerinden veya Hukuk Fakültelerinden ya da Mühendislik Fakültelerinin; Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Finans Mühendisliği gibi ilgili Lisans bölümlerinden mezun olmak veya bu paragrafta belirtilen Fakültelerin ilgili bölümlerinin dışında kalan bölümlerinden mezun olup, yine bu paragrafta belirtilen Lisans programlarında Yüksek Lisans derecesi almış olmak veyahut bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun olmak,

  2. BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MÜFETTİŞ YRD. SINAVI KATILMA KOŞULLARI
   Bilgi Teknolojileri (BT) Müfettiş Yardımcısı pozisyonu için ayrıca sınav yapılacak olup; Bilgisayar, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Sistem ve Kontrol, Yazılım Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri gibi bilgisayar donanımı ve yazılımı ile ilgili Lisans bölümlerinden mezun olmak veya bu paragrafta belirtilen Fakültelerin ilgili bölümlerinin dışında kalan bölümlerinden mezun olup, yine bu paragrafta belirtilen Lisans programlarında Yüksek Lisans derecesi almış olmak veyahut bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun olmak,

  • Adayların sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip olup olmadıkları, sınav başvurusundaki beyanları dikkate alınarak değerlendirilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulundukları sonradan tespit edilenler; sınavları kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmazlar, göreve başlatılmış olanların ise Banka ile ilişikleri derhal kesilir.

  NOT: Bankanın sınava girme kriterlerine uygun olup başvurusu kabul edilen adaylardan, sınavdan önce sınav masraflarını talep etme hakkı saklıdır. • İlan metninde kişi sayısı yok, Vakıfbank dil puanı ister o yok, sınav başvuru ücreti ister o yok. Ben bu ilan metnini tam çözemedim. • Hay sizin askerlik şartiniza bee..arkadaslar benim tecil işi mart gibi. Ama ara donemde yuksek yapacagim 3yil erteleyecem bunu bankaya kabul ettirme şansim nedir? Nasilbbir yol izlemeliyim • @davetsiz tecil belgeniz en son asamada istenir. Eger kurum alim sonuclarindan( başvuru tarihi sonra erdikten 2 3 ay sonra muhtemelen belli olur ) daha once tecil yapacaksaniz ileriki tecil tarihini yazarsaniz sorun yasanmaz. • @davetsiz tecil tarihiniz ya mülakat ya da işe başlangıç esnasında istenir. Yalnız başvurular kariyer.net üzerinden olduğu için CV'nizi güncelleyip tecil tarihini ileri bir tarih seçmenizi tavsiye ederim. Aksi takdirde filtrelerden birine takılabilirsiniz. • Cok tesekkur ederim arkadaslar • tuhaf ilan olmuş ingilizcesiz bir müfettişlik ? • herkesi çağırmaz bunlar. laf olsun diye ilana çıkmışlar belli. • Vakıfbank'ın müfettiş yardımcılığı sınavı ile ilgili duyuruya bakıp tahmin yürütülebilir.

  http://webservis.vakifbank.com.tr/Sinav/Brosur.aspx • Vakıf Katılım twitterdan verdiği cevap
  Merhaba,http://bit.ly/MufettisYardimcisi … linkindeki ilan ile başvurular alınmakta olup,uygun görülecek adaylar sınava davet edilecektir.++++ Sınav tarihi vb. diğer konular bu adaylarla daha sonra paylaşılacaktır. Bilginize sunarız. • Cok belirsiz olmus ilanin icerigi.Kisi sayisi yok dil yok.Hayirlisi olsun yinede hepimiz icin.İlanin kapanma tarihi 17 sinde.Sanirim bi kac gun sonrasinda detaylar yayinlanir. • ilan metnine "Sınav; Genel Yetenek, Genel Kültür, Yabancı Dil (İngilizce) ve Alan Bilgisi testlerinden oluşacaktır." diye bir ibare eklenmiştir. • Arkadaşlar dikkat etmeniz gereken bir husus var. Bu vakifbank ilani değil. Vakıf Katilim Bankasinin ilani. Ikisi farkli bankalardir. Dikkatinizi çekerim • Şu son dönemde en çok beklediğim iki sınavdan biriydi. Yani ben ilk ilanın ziraat katılım tarafından geleceğini sanıyordum ama vakıf katılım sürpriz yaptı. Kişi sayısı konusunda banka müfettişlik sınavlarına girmiş biri olarak şunu söyleyebilirim. Genelde alınacak kişi sayısını belirtmiyorlar. Ama garanti-ziraat-halk sınavlarına girdim ve ortalama 15-30 arası alım oluyor. Niteliğe göre değişiyor. • il tercihinde üçünüde aynı yer yapsak ne olur acaba? • @brifing ben öyle yaptım. Sınava girer de kazanırsak eğer tekrar isteyebilirler bence şu an ki çok da bağlayıcı olmaz • İlanin kapanma tarihini bir hafta daha uzatmislar. • Sınava kadar çalışıp (2,5-3 ay) ingilizce kısmını geçecek düzeyde olabilir miyim?

  Az çok altyapım var.. • @eomer sınav tahmini 2 ay sonra. iyi bir çalışmayla ingilizce geçilebilir seviyeye gelir ama alan sınavının da çok kolay olacağını düşünmüyorum ihmal etmeyin derim. • @Marshallgil Hocam zaten çalışmayı bırakmadım ama artık ingilizceyi halletmem lazım her sınavda karşımıza çıkıyor.


Cevaplamak için giriş yapın
 

Başkent Kariyer

TercihiniYap.net ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.