Soru Bankasi

Açıköğretim Not Geçme Sistemi • Açık Öğretim Not Sistemi / Açıköğretim Not Geçme Sistemi / Açıköğretim Notları

  Arkadaşlar ne zamandır bu siteden faydalanıyorum etliye sütlüye karışmadan bari bir faydam olsun istedim. Bugün açıköğretim sınavından çıkınca araştırıp öğrendiğim şeyi buraya da koyup en azından çorbada bir tutam tuzum olsun istedim.

  Benim gibi lisans mezunu olan arkadaşlar 50-60-70 (okula göre değişen) geçer not sistemlerine alışkınlardır. Ben açıköğretim fakültesini de bu notlar civarında geçme not barajına sahip zannediyordum. Öyle değilmiş.

  Öğrencinin bir dersten başarılı sayılması için / geçebilmesi için 100 tam puan üzerinden vize + final/birinci + ikinci sınavları doğrultusunda 35 alması gerekiyormuş. 100 üzerinden 35 puan geçer not anlayacağınız.

  Hatırlatmakta fayda var: İngilizce Öğretmenlik Lisans Programında İngilizce okutulan derslerde yani ingilizce sınavlarında veya laboratuvar derslerinde geçer not daha yüksek.

  Açıköğretim Fakültesi Harf Sistemi / Açıköğretim Fakültesi Not Sistemi

  Benim gibi kaç puan hangi harfe denk geliyor diye merak edenler için bunu da bırakıyorum.

  84 – 100 notları arasında AA harf notu ile geçebilirsiniz
  77 – 83 notları arasında AB harf notu ile geçebilirsiniz
  71 – 76 notları arasında BA harf notu ile geçebilirsiniz
  66 – 70 notları arasında BB harf notu ile geçebilirsiniz
  61 – 65 notları arasında BC harf notu ile geçebilirsiniz
  56 – 60 notları arasında CB harf notu ile geçebilirsiniz
  50 – 55 notları arasında CC harf notu ile geçebilirsiniz
  46 – 49 notları arasında CD harf notu ile1,70 koşullu geçebilirsiniz
  40 – 45 notları arasında DC harf notu ile1,30 koşullu geçebilirsiniz
  33 – 39 notları arasında DD harf notu ile1,00 koşullu geçebilirsiniz
  0 – 32 notları arasında FF harf notu ile 0,00 kalırsınız. • @felsefeöğretmeni hocam anlayamadıgım nokta bizim en az 35 almamız lazım bir dersten geçebilmemiz için. 33-39 demişsiniz . bunda bir yanlıslık yok mu ? • @ncbb Hocam koşullu geçme şartı ile bu mümkün oluyor yalnızca. Yoksa tabi ki siz haklısınız bir yanlışlık var gibi görünüyor. • açıköğretimde kimle konuşsak isyan halinde , 4 yanlış bir doğruyu götürüyo , açıköğretim çok bozdu diyollağ . • @felsefeöğretmeni bu yazdığım herzman için geçerli değil çan'a bakıyor birazda çünkü ben 3.sınıfta vizeden 60 finalden 55 aldım mesela BB geldi çan eğrisinde hafler değişiyor yani


 

Baskent Kariyer