Soru Bankasi

KPSS A SINAV DUYUMLARI • Bayram sonrası 1.500-2.000 civarında GUY ilanına çıkılacağı yönünde duyum aldım, İller genel olarak doğu illeri olacak. Ardahan, Adıyaman, Afyon, Denizli, Elazığ, Kahramanmaraş, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Iğdır gibi iller konuşuluyor. Bunlar dışında, Ankara ve İstanbul duyumu da konuşuluyor. Şu süreçte duyumlara da pek güvenilmez ama yine bakalım belki başlık altına daha net duyumu olanlar yazar. • Sosyal Güvenlik Kurumu yeniden ilana çıkacak, 500 kişilik bir ilan olacağı duyumunu aldık. Yıl sonunda yapılacağı söylenmişti ancak biz son yapılan mülakatların akabinden gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Son yapılan mülakatlar henüz açıklanmadı, açıklanmasının üzerine hangi illere alım olacağına dair kontejyanlar yayınlanacak, kazananlar tercihlerini verecekler. Daha sonra tercih sonuçları açıklanacak ve son olarak da işe başlamalar beklenecek. İşe başlamaların ardından bir ile yerleşemeyenlerin yarattıkları boşluklar için yedek listede yer alan adaylara ek kontejyan yayınlacak. Yedek adayların da yerleşmeleriyle birlikte süreç sona erecek. Böyle bir sürecin tamamlanmasını yıl sonuna kadar olacağını düşünmüyoruz. Yeni ilanın en erken Ocak-Şubat ayında gelebileceği yönündeki beklentimiz yüksek. • Wilfredo Pareto kardeşimden son dakika duyumları :)

  Arkadaşlar hepinize merhabalar.

  Bir kaç haber günceli verelim. Öncelikle KAYMAKAMLIK ile başlayalım. Kaymakamlık sınavının Aralık Ayında olacağını tarihi teyit ettirmeyi beklediğimizi duyurmuştuk. Bize gelen Bakanlık Kaynaklı bilgiye göre,

  1- Ciddi bir aksilik olmaz ise; 17 Aralık 2016 tarihinde, 60 kişi için, Açık Uçlu Sınav var. inşallah. Beklediğimiz gibi süreç 2017 tarihinde tamamlanacağından o yıl kadrosuna dayandırılarak yapılacak bir alım bu. Hepinize hayırlı uğurlu olsun inşallah.

  1. olarak VDK Vergi Müfettiş Yardımcılığı, henüz TEYİT ETTİREMEDİĞİMİZ bilgiler var ancak bir maziye dönüş söz konusu olacak gibi. Çünkü çok ciddi ihtiyaç hasıl oldu. Bu nedenle hızlı bir formül olarak Kurulda efsane alımın bir tekrarı konuşuluyor. Teyit ettirip netleştirdikçe sizinle paylaşacağız.

  3.olarak da Gelir İdaresinden GUY alımı ile ilgili haber var; Çift alımlı bir sezon olacak inşallah. Yılsonunda 1200 civarı bir alım, KPSS geçerliliği kalkmadan 2.alım planlanıyor. Yetişir mi yetişmez mi bunu öngörmek tabi ki zor ve konuşmak için erken ancak GUY bekleyen kardeşlerimiz bence çalışmalarını sıkılaştırsınlar ve bu ihtimale dayanarak hareket etsinler.

  Özellikle VDK ve GİB'ten gelen haberler çok tepeden haberler değil arkadaşlar ancak sizinle paylaşmak istedik. İçişleri'nden gelen haberin kaynağı çok daha sağlam İnşallah SAYIŞTAY'da öngördüğümüz gibi KAYMAKAMLIK'ta da çok sapma olmayacaktır. Diğer iki hususta sizi süreç içinde bilgilendirmeye devam edeceğiz.
  Allah yâr ve yardımcınız olsun. • Gün içerisinde Hazine Müsteşarlığını ve Kalkınma Bakanlığına ulaştık. Sınavın 1 yıl geçerli olduğunu ve sınavların açılmamasından endişe duyduğumuzu ifade ettik. Gelen cevaplardan anladığımız kadarıyla yakın zamanda sınav hazırlığı yok. Her iki kurumun sınav işlerinde de henüz bununla ilgili bir hazırlığın olmadığı söylendi. • 20 eylüle kadar guy ilanı söylentisi var bilgisi olan varmı? • Tarihlere göre çok önceden ilan geliyordu, birileri hislerine güvenip olabilir diyor, sonra umutlar o işi kesin olacak noktasına taşıyor. Biz aylar önce Ağustosta ilan bekleniyor dediklerinde yok ilan yakın zamanda dediğimizde bazı platfromlarda hakaretlere uğradık. Şimdi de 20 Eylül atılmış ortaya. Bizim gib ile son konuşmamızda şimdilik sınav hazırlığı yok denmişti. Sadece doğru duyumlar üzerinden hareket etmeye çalışıyoruz. • @Antimülakat sizde yukarda bayram ertesi yazmışsınız ama.. Yok mu yani ilan gelmez mi bu ay? • 20 Eylül gibi bir netlik yok, Ekimin ortasına kadar gelecek diye bekliyoruz. • Dışişleri Bakanlığı'nın yakın bir sürede alıma çıkma ihtimali nedir?

  Kurum,KPSS şartını da kaldırdığından bir alım yapacak olsa ne gibi şartlar arar?

  Son bir sorum da şu: Sözlü mülakat Yabancı Dil üzerinden mi yapılıyor? • escobar uzman yardımcılığında sözlü mülakat türkçeydi. • @escobar_p Dış işleri her zaman yılın başından alıma çıkıyordu, sınav süreci epey uzun sürüyor, Eylül çıkılan alımın sonuçları Nisan, Mayıs ayını buluyordu. Maalesef bu Fetö olayları her kurumda olduğu gibi bu bakanlığında başka işlere yoğunlaşmalarına sebep oldu. Ne zaman ilanlar gelir bilemiyoruz ama ilk ilana çıkacak kurumlardan biri olacağını tahmin ediyoruz. • geçen seneki sayıda içişleri uzmanlık açarsa 88.16423puanında 269.sıraya gelme ihtimali nedir • Tercihini yap! Ekibinden bomba duyumlar bekliyorum ben • @hakimim_25 duyum olması için, şu sürecin bir an önce dağılması gerekiyor. Sanırım şu süreçte kurumların son duymak istedikleri şey: yeni sınavın ne zaman yapılacağı yönündeki sorular. Birçok koldan duyum almaya çalışıyoruz ancak aldığımız cevap, genellikle kurumlarda henüz böyle bir hazırlığın olmadığı şeklinde oluyor.


 • Yasaklı

  Birisi malumların sitesinde guy alımı şubat ayının ilk haftası olacak yazmış. Olabilir mi böyle bir ihtimal @Antimülakat • Ohal uzatılmazsa o kadar gecikmez sanmıyorum.


 • Yasaklı

  Uzamaması bizler için iyi olur. • Başka biri de ekimin ilk haftası yazmış.. onlara bakarsan temmuz ayında bile ilan geliyordu. Adam illerin isimlerini alım sayılarını bile yazmış kendisi ortada yok bu kadar olmaz yaa • @bonus bizde daha önce GUY ile yaptığımız soruşturmalar sonucunda henüz bir hazırlık olmadığına dair bilgi almıştık. Sınav ilanının Ekim ayı ortasını bulabileceğini ve sınavında Ocak ayı gibi olacağını söylemiştik. Bir çok kişi bu konuda yanıldığımızı ve sınavın her an geleceğini söyleyerek, bu bilgiyi eleştirmişti. Maalesef ve görünen o ki, tespitlerimiz doğru çıktı. Biz sınav ilanın Ekim ayı içerisinde, sınavında en geç Ocak ayı sonunda yapılacağını düşünüyoruz. Şubata sarkması demek ikinci ilanın olmayacağı anlamına gelir. Gelişmeler oldukça ve duyum aldıkça bu platformda bilgilendirme yapacağız.


 • Yasaklı

  Anlaşılan yine tek alımlı bir sene olacak @Antimülakat 😔


 

Baskent Kariyer