Baskent Kariyer Ales
Baskent Kariyer KPSS B

İdari hakimlik için kaynak önerisi • Merhaba arkadaşlar, idari hakimlik için en güncel kaynak listesi önerii plan var mı? Ya da malum kaynaklar güncellemelerini ne zaman yapıyor? Themis vs • @akadromagduru reklam yapmadan size elimden geldiğince hangi dersten hangi kaynağa bakın demeye çalışayım:

  ANAYASA: Piyasadaki tüm kaynaklar iş görmektedir ancak ilgili kitabın yada notun 24 Haziran 2018 sonrasına ait olması gerekir. Zira Anayasa değişikliği o tarihte gerçekleşti.

  İDARE HUKUKU: temmuz 2018 döneminde onlarca CBK çıkmış olup hem anayasa hem kanun hemde CBK’lar ile büyük değişimin olduğu bir alan olup kaynağınızın özellikle Eylül 2018 sonrası olması gerekir.

  CEZA GENEL HUKUKU: DİREK YENİ KİTAP ALMAYIN!!!! Ceza Kanunu temel olarak ilk çıktığı olan 2005 yılındaki şekli ile aynıdır. Ancak uzlaştırma vb. kurumlarda değişiklikler olduğu için 2015 sonrası bir kaynağı güncel kanun ile çalışabilirsiniz.

  CEZA ÖZEL HUKUKU: DİREK YENİ KİTAP ALMAYIN!!!! 2016 sonrası bir kaynağı güncel kanun ile çalışabilirsiniz

  CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU: Çok değişen bir alan olup Özellikle 2017 yılından sonra birtakım değişiklikler olmuş olup 2017 sonrası kaynakları güncel kanun değişikliklerini de takip ederek çalışabilirsiniz.

  MEDENİ HUKUK: DİREK YENİ KİTAP ALMAYIN!!!! En az değişen kanun olan TMK nerdeyse tamamen 2001’deki ilk çıktığı şekli ile aynı olup TBK ile uyum olsun diye 2012 sonrası bütün notlara çalışabilirsiniz.

  BORÇLAR GENEL HUKUKU: DİREK YENİ KİTAP ALMAYIN!!!! TMK gibi en az değişen kanun olan TBK nerdeyse tamamen 2011’deki ilk çıktığı şekli ile aynı olup 2012 sonrası bütün notlara çalışabilirsiniz.

  BORÇLAR ÖZEL HUKUKU: DİREK YENİ KİTAP ALMAYIN!!!! Çok büyük değişiklikler olmayıp 2016 sonrası olması yeterlidir.

  MEDENİ USUL HUKUKU: DİREK YENİ KİTAP ALMAYIN!!!! Çok değişen bir alan olup özellikle notunuzun 2017 sonrasına ait olması ve 2017 sonrası notu güncel kanun değişikliklerini de takip ederek çalışabilirsiniz.

  İDARİ YARGI: DİREK YENİ KİTAP ALMAYIN!!!!Niteliği itibariyle temel şekli hep aynı kalıp istinaf sistemi yürürlüğe girdiği Ağustos 2016 sonrası tüm notlara güncel kanun değişikliklerini de takip ederek çalışabilirsiniz.

  TİCARET HUKUKU: DİREK YENİ KİTAP ALMAYIN!!!! Temel şekli hep uzun zamandır aynıdır. Notunuzun 2016 sonrası ise 2016 sonrası tüm notlara güncel kanun değişikliklerini de takip ederek çalışabilirsiniz.

  İCRA İFLAS HUKUKU: İmkanınız varsa mutlaka kitaptan çalışılması gereken bir derstir. Kanunun hem dili çok ağır hem zor hem de sürekli değişen bir alan olup güncel kitap almanız tavsiye edilir.

  VERGİ HUKUKU: : İmkanınız varsa mutlaka kitaptan çalışılması gereken bir derstir. Kanunun hem dili çok ağır hem zor hem de sürekli değişen bir alan olup güncel kitap almanız tavsiye edilir ancak Mart 2018’den bugüne önemli bir değişiklik fazla olmadığı için Mart 2018 sonrası notlara güncel kanun değişikliklerini de takip ederek çalışabilirsiniz.

  Hayırlı Günler..... • Hocam çok sağolun, Allah ne muradınız varsa versin. Tek yardımcı olan kişi siz oldunuz pek çok forum sitesi dahil 🙂 çol teşekkürler @Mehmetemir • @Mehmetemir bu arada hukuk alt yapım var. Themis ikili seti (2016 baskı) ve ekinde 2018 güncellemeleri olan bir set var, o tamamiyle uygun olmuyor o halde :(... toplu bir set arıyorum • @akadromagduru biz hiçiz hiçlik makamına ulaşmaya çalışıyoruz dua edin ulaşalım...
  Biz görevimizi yaptık sadece hocam, bütün Kardeşlerime dua ederseniz en güzel teşekkür olur bu benim için 😊

  Sorunuza gelince hocam dediğim gibi direk toplu set almayın. Medeni ve borçlar gibi değişmeyen dersler elinizde olanlar yeterli ama anayasa idare gibi dersler ise güncel olmalı mutlaka..

  Ayrıca şu da var. Piyasada dediğiniz yayınlarda güzel fakat onların dışında da güzel yayınlar var mesela monopol de güzeldir. Ben Monopolden çalışmıştım çoğu derse..
  (Umarım reklam olmamıştır😊)

  Dediğim gibi iyice araştırıp alabilirsiniz herhangi bir kaynak..

  Hayırlı günler olsun... • @mehmetemir çokkk teşekkür ederim, tamamen dikkate alıp toparlayacağım kaynaklarımı. Dualarım sizinle inşallah, çok sağolunBaskent Kariyer Kaymakam
Baskent Kariyer Memur