G├ťNCEL BA┼×LIKLAR

EVDEN PARA KAZANMA YOLLARI ­čÖä

• Bildi─činiz, duydu─čunuz bu tarz i┼čler var m─▒? ─░nternet ├╝zerinden, el becerisi gerektiren ya da ba┼čka t├╝rde. Bilgi sahibi olanlar yazarsa ihtiyac─▒ olanlar i├žin (misal ben) g├╝zel olur bence ­čĄŚ

• @bombiksmori ah ulan gen├žlik hayalim ­čÖé e─čer ├Ârg├╝ ├Ârebiliyorsan─▒z ya da el i┼či oyma falan sa─ča sola ilan verip bi┼čeyler yapabilirsiniz. Ya da kursunu verebilece─činiz bir yetenek, el beceriniz varsa yine ayn─▒ ┼čekilde yapabilirsiniz. Yengem ah┼čap boyay─▒p sat─▒yodu sonra bakt─▒ olmuyor ┼čimdi boyan─▒n kendisini sat─▒yor ­čÖé

• ─░ngilizceniz ve bunu g├Âsterir ielts gibi bir s─▒nav sonu├ž belgeniz varsa internet ├╝zerinden ayl─▒k 500 dolar kazanabilirsiniz. 500 dolardan fazla kazananlar da biliyorum.

• Bahsetti─čim y├Ântemleri yazay─▒m da belki ileride yararlanmak isteyen ba┼čkalar─▒n─▒n da kar┼č─▒s─▒na ├ž─▒kar.
    Dil bildi─čini g├Âsterir ─░ELTS, TOEFL gibi uluslararas─▒ ge├žerli bir belgeye sahip ki┼čiler i├žin uygun bir i┼č. Bu i┼či mevcut i┼či olanlar fa yapabilirler. Bu ┼čirketler, basit├že anlatmak gerekirse, ├ževiri ve arama motoru optimizasyonu ├╝zerine projelerde saat ba┼č─▒ ├╝cretle i┼č veriyorlar. Benim bildiklerim Lionbridge ve Appen ┼čirketleri. Bunlar─▒n t├╝revi ba┼čka ┼čirketler de var. Yine upwork ├╝zerinden i┼č bulabilirsiniz.
    Yine yaz─▒l─▒m bilenler ise ayl─▒k 1000 dolara kadar i┼č bulabilirler. Bunlar da dil ├Ânemli.
    ─░yi k├Ât├╝ bir ─░ngilizceyle hatta Google translate kullanarak yapilabilecek ┼čeylerse ┼čunlar:
    Shopify ├╝zerinden e-ticaret sitesi yap─▒p satabilirsiniz.
    Etsy ├╝zerinden el eme─či ├╝r├╝nlerinizi d├╝nyaya satabilirsiniz. Bu ┼čekilde hal─▒, yast─▒k k─▒l─▒f─▒,oyuncak vs satanlar var.

Bunlar hakk─▒nda geni┼č bilgi i├žin kurs alman─▒za gerek yok bana g├Âre. ─░nternette bolca bilgi var.

• @onuktekin yds olmaz m─▒ hocam ­čśé

• @Blueberry hocam ┼čans vermeyebilirler ­čśü deneyin ama isterseniz­čśü

Baskent Kariyer