Soru Bankası

Güvenlik Soruşturması Ne Kadar Sürer ? • Herhangi bir kuruma atanıp güvenlik soruşturmasının sağlıklı sonuçlanmasını bekleyen var mı ? • Kurum yapısına göre, atama sayısına göre, kadronun bürokratik önemine göre vs. değişmektedir.

  Kurum yapısı: Bazı yapılanmaların devlette özellikle belli bakanlık ve ilgili birimlerine yerleştiğini düşünecek olursak buralarda güvenlik soruşturmaları daha uzun sürecektir.

  Atama sayısı: 20 kişinin ataması yapılacak bir alımla, 400 kişinin ataması yapılacak olan bir alımda güvenlik soruşturmasının aynı sürede tamamlanması teknik olarak mümkün değil.

  Kadronun atama, terfi, yükselme vs. durumlarına göre önemi: Ülkemizde Valilerin çoğunun Kaymakamlardan, HSYK ve diğer üst mahkemelerin üyelerinin Adli ve İdari Yargı Hakim ve Savcılarından, Konsolosların Dış işleri ihtisas memurlarından, Devletin Üst Kademe terfilerinin büyük bölümü Sayıştay Baş denetçilerinden olduğunu düşünürsek, bunlara ait atamalardaki güvenlik soruşturması daha uzun süreceğini düşünmemiz yerinde olacaktır.

  Bir an evvel sonuçlanıp atamaların yapılması talimatı Bakan seviyesindeki bir yönetici tarafından verilirse iş değişir ama onun dışında önem sıralamasını böyle görüyorum. • Bütün memurlara güvenlik soruşturması gelmesiyle beraber inanılmaz düzeyde bir yığılma oluştu , bu sistem ne denli sürdürülebilir? • kpss , kurum sınavı , mülakat , güvenlik soruşturması derken adamın göreve başlaması rahat 1 yıl sürüyor insanda çalışma aşkı kalmıyor resmen . • B grubuna yerleşenlerinkine başlamadan bizimkileri bitirirler umarım. Bir de bu bekletmeler umarım işe giriş kesinleştikten yeniden bir soruşturma yapılacak diye yapılan rutin beklemeyi ortadan kaldırır... SGK prim borcu birikmeye devam ediyor. Kimisinin KYK borcu faiz eklenerek büyüyor. Bu sıkışıklık ne zaman kalkacak acaba? Bence emniyet ve MİT memur soruşturmaları için ayrı bir daire ve yapılanma kurmadıkça bu böyle sürer gider. • @odtüsbky acaba kurum veya kadro önceliği nasıl güvenlik soruşturmalarında , direk tarih sırası mı yoksa ayrı öncelik sırası var mı ? • @aliveli Keşke bilsem hocam :slight_smile:


 

Başkent Kariyer

TercihiniYap.net ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.