Soru Bankasi

2016 Kpss'de p22 87 puanın siralamasi • Arkadaslar iyi günler, osym brans bazinda sıralamayı bir türlü açıklamadı. 2016 kpssde p22 (gy/gk+iktisat+yds) puan turunde 87 puan civari alan biri var ise aranızda, puaniyla birlikte sıralamasını soyleyebilir mi acaba? Bu seneki sinavda 87 aldim ama yds etkisi yok ve p14ten sinav acilirsa girebilir miyim emin olamiyorum. Bu nedenle calismaya da baslayamiyorum. Yardimci olur musunuz guzel insanlar :)
  Not: tercihen hazine mustesarligi sinavina iktisat alanindan giren bir 87 puanin siralamasini öğrenebilirsem cok daha muthis olur :) • 500-600 arası 87'nin sonrasındaki virgüle bağlı olarak ama sizden öncekilerin YDS'sini bilemezsiniz ki bence başlayın, ilana çıkarsa az zamanda büyük kitaplar bitirmeniz gerekir. Olmazsa ,ki sınav açarsa olur o ayrı bir konu, iktisatı çalışmış olursunuz. • @impressiveunit dogru diyorsunuz ama ogrenci psikolojisi iste :) hocam soylediginiz araliga gore benim gelir gibi yav ne dersiniz, 730larda siralama. Tek kpss var bir de. Iktisatci olmayanlari ve yds si olmayanlari atsak olur gibi duruyor ama bir yandan da 730 kisi baya cok gibi geliyor😔 • @armindo hocam isteyen kızsın umrumda değil, gelecek yerde başvurmamak daha kötü. 10'dan az alımla 84,000 az üstünde kapatacak öngörüm ama KPSS 80 üstü çalışsın derim zaten 70 üstü YDS 2-4 puan arası vermekte gibi bir hesaplama yapmıştık. Sınav tarihi, YDS geçerlilik tarihi dahil etkenler önemlidir. • Herkese selam oncelikle. Uzun bir suredir takip edemiyordum forumu.

  Basligi acan kardesim gibi benim de benzer soru isaretlerim var kafada. Kendi bransimdan kacinci oldugumu merak ediyorum ve de ona gore hareket etmek istiyorum.

  Gecen seneki brans siralamasi oabt'den once aciklanmisti. Her sene oabt'den sonra aciklanirdi fakat gecen sene tam tersi oldu.

  Eger yine oabt oncesi aciklanirsa bu hafta aciklamalari gerekecek. Bekleyelim gorelim. Calismayi da birakmayalim. Herkese basarilar... • @impressiveunit doğru diyorsunuz aslında yds geçerlilik tarihini falan düşünmüyoruz hiç. benim asıl korkum yökdilin kabul edilmesi. öyle olursa ciddi ciddi riske girebilir benim puan :( umarım öngörünüz tutar hocam yav ağzınızdan bal damlıyor eyvallah :) • Arkadaslar dediginiz mevzu beni de ilgilendiriyor ama ne demek istediğinizi anlamadım. :)

  Tr sıralamasını veriyor sonuclar aciklandiginda sizin kastettiginiz ne acaba ?

  Benim böyle bir şeyden gerçekten haberim yok mesela p14 tr sıralaması 100 ama bu brans bazinda olunca sadece iktisatlari gösterip 40 a falan mı düşüyor acaba sıralama? • @ceks74 arkadaşımız 87 puan 2016 KPSS için sordu mesela, genel sıralamanız sonuç belgesinde yazan ama diyelim ki ilk 500 kişiden sadece 300'ü İktisatçı, o zaman onlar girebilir P-14 ile (BDDK hariç). Mesela benim geçen sene P-24 için derece puanım vardı ama işe yaramaz çünkü Maliyeci değilim. İşte bir de buradan Ekonomi Bak 70 ya da az ihtimalle 80 YDS ister, Hazine-Kalkınma 70 YDS ister ise o 300 İktisatçı içindeki yarısı da puanı işe yaramadan devam ediyor belki çünkü eskiden 30% YDS puanı etkileyip asıl puanı artırırken şimdi belki ilk 200'de YDS'si olan 20 kişi var. Mesela bundan önceki Ekonomi Bakanlığı çeviri istememiş ki ben bencillik yaparak istemesi taraftarıyım bazı yerlerin, 80 YDS'yi de 70'e düşürmüş ama dolmamış. Halbuki sonbahar YDS sonuçları açıklandıktan sonra Hazine daha çok başvuru almış. Tabi 2 kez sınava girme oranları aynı diye düşündüm. • @ceks74 hocam iktisatciysaniz ve ilk 100 ise siralamaniz hic dert etmeyin siz yahu rahat rahat baslayin calismaya :)

  @impressiveunit hocam ben de ceviri olması taraftariyim kesinlikle. O da puanlari düşürücü bir etki yapiyor. Bu da bence bencillik degil bence. Cunku is ingilizce bilgisi isteyen bir iş sonucta. • hocam merhaba, 2016 p22 puanım 87,5 sıralamam 500 • @impressiveunit Merhaba p14 puanım 83,7. YDS 2-4 puan arası getirir demişsiniz, buna göre 85,7-87,7 oluyor puanım. 10'dan az alımlar için şansım var mı sizce? • @summertime niye olmasın derim ama bahis YDS C ve üstü ki anladığım kadarıyla Ekonomi Bakanlığı dolmadı bile ya da 80-81'de çok acayip bir yığılma var YDS B'de. 81'le girenler sıralamadaki yerini hem Ekonomi Bak. hem de P14 İktisatçılarda yazarsa anlayacağız. • @impressiveunit YDS C seviyesindeyim. Ekonomi Bakanlığına başvuramadım. Eski puanlama sisteminde p14 e ençok benzeyen puan türü p9 %40 GY+%10 GK+%50 iktisat içinde İngilizcenin etkisi yok. 2016 yılında iktisatçılar içinde 1277. sıradayım. p22 564. sıradayım. söylemek istediğim bu yılın p14 puanı için 83,7 puan geçen yıla göre kıyaslarsak 87 puana denk geliyor diyebilir miyiz? • Benim 88 idi sıralama 300 civarı.beanş bazında 160idi yanlış hatırlamıyorsam. • @summertime bunu demek zor bence. Yds 70 ile bir sinav acilirsa 83lere falan dusmez gibime geliyor hocam. Hatta 86-87 bandina düşerse iyi diye düşünüyorum. Ama sadece tahmin tabii ki, bunu bilmek imkansiz gibi bir sey. • @summertime hocam bakın yukarıda 88 alan arkadaşımız branş bazında sıralama yükselmiş ve puan düşmüş dediğimize örnek. RTÜK ve Hazine karşılaştırmasında YDS C'li halde en az 92'de kapatmalı iken 90'da kapattı. Yine dediğiniz yakın puan örneği ile (bakmadım bu arada) evet geçen senenin kıyaslaması doğru gibi, 87'ye denk (çok basitçe, puan düzleştirmesi) ama işte puanın düşüp sıralamanın artması da 83'te yığılma getirdi mi ve geçen senenin 87 kapatanı bu sene 84 kapatır mı bilinmez. Ama istek Hazine ve Kalkınma vb. yerler ise çalışın hocam. Daha alacakları bile belli değil. • @impressiveunit Çok bilinmeyenli bir denklem. Kesin sıralamayı alım olduğunda göreceğiz sanırım. İstediğim kurumlar Gümrük, Kalkınma, Ekonomi, Hazine. İktisat çalışmak en mantıklısı olacak sanırım. En kötü ihtimalle gelecek yıla hazırlık olur. ilginize teşekkürler. • @summertime hocam ekonomi geçen senelerde 2 alım yapmış ama artık beklemeyin(gerçi bilirsiniz). Güvenlik soruşturmaları sonuçlanması vb. süreçler 2018 için ibreyi gösteriyor. Diğerlerine başvurun hocam dediğim gibi, belki gelir. Yanız Kalkınma belki P14'ten alım yapmaz, daha genel bir şeyle alır.


 

Baskent Kariyer