Soru Bankasi

mülakat eşittir adaletsizlik,sınavsız alım eşittir adaletsizliğin karesi..  • ve ilave olarak şu sözü ekleyelim: ADALETLE ABAD OLMAYAN DEVLET,BERBAD OLMAYA MAHKUMDUR...  • @skahraman558 biraz daha teknik tabirle nepotizm devletin kurdudur. Eğer bir muhalefet partisinde siyaset yapsam vaatlerimden biri kesinlikle mülakatları kaldırmak veya çok istisnai hale getirmek olurdu.


  • Sayıştay Denetçileri Yasaklı

    Mülakatın hiçbir anlamı yok eğer mülakatlar olmasa bir çok alımın sonucu şimdiye netleşirdi. Ayrıca bürokratlarında kafası rahatlardı o aradı bu aradı demezdi. Neyse çok şey söylerim yazsam 10-20 sayfa yazarım ama boş. Bu dünyanın da bir sonu var. Ahirette bunların hesabı sorulur.  • @paca08 mülakat varsa güçlü bürokrasi yok, güçlü bürokrasi yoksa güçlü bir devlet olması imkansız bakalım ne zaman insanlığın 10 bin yılda vardığı noktayı görmezden gelip deneme yanılma yapmaktan vazgeçeceğiz.  • @burcuburcu bu ülkeyi refaha kavuşturacak nice insanlar bir bir mülakatta eleniyor sıf referansı olmadığı yuzunden ama bunlara Allah şahit keser döner sap döner gün gelir devran döner!  • Yurt dışında doğup büyümüş Türk kökenli bir yatırımcıyla görüştüm iki ay kadar oldu. Yüzde birlik dilimden bahsetti eğer en başarılı yüzde birlik dilimi hangi fakülteye yollarsan oraya bütçe de ayırırsan ülkende o alan daha çabuk gelişir demişti. Finlandiya eğitimi seçmiş, Türkiye tıp alanını seçmiş gerçekten de Türkiyeye bölge ülkelerden tıp turizmi başladığı gözle görülüyor ama doktorlaımızın darp edilmesini engelleyemiyoruz.
    Hastane şartlarını iyileştiremiyoruz, başarılı doktorlara uzmanlık eğitimi için kontanjan açılmıyor çünkü uzman sayısı çoğalırsa rant bölünüyor. İnsan bakınca sormadan edemiyor bu kişisel çıkarlar bu denli önemli mi?


 

Baskent Kariyer