Soru Bankasi

A Grubu Kadro Etkinlikleri • Öncelikle herkese merhabalar,

  Hepinizin farkında olduğu gibi Maliye Bakanlığından 1 yılı aşkın süreden beri A Kadro ilanı göremiyoruz. Yaklaşık en az 2 yıldırda ders çalışıyor ve çalışmaya da devam ediyoruz. Baktığımızda zamanında 75'li puanlarla en azından GUY sınavına girebilirken mevcut durumda 84 puanla kurum sınavı göremedik.
  Önümüzde çok ama çok kritik bir seçim var. Sesini duyurabilenler istediklerini bir bir alıyor. Bizler ise ne yazık ki hala daha bir yanıt dahi alamadık. Yaptığımız twitter etkinlikleri mutlaka Sn. Naci Ağbal'a ulaşıyor ancak harekete geçirecek kadar güçlü çıkmıyor. Ne yazık ki bir fısıltı kadarız. Ne dediysek, ne yazdıysak beklediğimiz katılımı bulamadık o yüzden twitter dışında ve daha etkili olabileceğine inandığım "Cumhurbaşkanına Mektup" etkiliği etrafında toplanabildiğimiz kadar toplanmamız gerektiğini düşünüyorum.
  Bu sorun sadece 2017 KPSS'ye girmiş olanların sorunu değil ne yazık ki ses çıkmadıkça en fazla iki seneye kadar A Kadro kepenk kapatma noktasına gelecek. Bu yüzden de bu yıl yeterli puanı olanda olmayanda, sınava yeni hazırlananda daha yeni mezun olacak her İİBF'li bu etkinlikte bir araya gelmeli. İlk adım olarak KPSS öncesinde yürekler su serpecek bir GUY ilanı talep etmek kaydıyla bir ortak metin ya da tamamen herkesin kendi kaleminden çıkanları bir mektup aracalığıyla Sn. Erdoğana iletmemiz gerektiğine inanıyorum. Daha güçlü bir ses çıkarmak için herkesin kendi mezun olduğu okulun Kariyer Klüplerinden destek rica etmesinin yararlı olacağını düşünüyorum. Bununla beraber Facebook'ta yer alan A Grubu sayfalarında destek talep etmemiz gerekli. Yakın çevremiz, arkadaşlarımız ve ailemiz adına gönderilecek mektuplar hem nicelik hemde nitelik açısından oldukça etkili olacaktır.
  Mektubun yanında bir diğer önerim ise siyasi partilerin merkezlerine gönderilecek ortak mail ve Bimer üzerinden Sn. Binali Yıldırıma gönderilecek talepler. Bu konuda da özgün içerik yazılabilir yeterki ortak derdimiz birilerinin dikkatini çeksin.
  Bu kadar kritik bir seçim döneminde hem iktidar hemde muhalefet için duyacakları her talebe dair en azından bir yorum getireceklerine inanıyorum ki bu da Bakanlığı harekete geçirmeye yetecektir.

  Etkinlik Programı:
  7 Mayıs Pazartesi : El yazısıyla yazılmış mektupların Sn. Cumhurbaşkanına gönderilmesi
  8 Mayıs Salı: Sn. Binali Yıldırım'a Bimer Başvurusu & Siyasi Partilere mail
  9 Mayıs Çarşamba: Twitter Etkinliği

  *Para toplayabilme şansımız olsa Hastag satın almakta çok güzel olurdu ama o iş karışık ve zor olacaktır. Bu noktada daha önce sponsor olmuş yayınevlerinden talepte bulunabiliriz.

  ** Sözümüz meclisin tam içine arkadaşlar, verdiğimiz emeklerin, harcadığımız onca paranın, her gün çevremizden yöneltilen " Ee, senin işler ne oldu?" sorusunun karşılığını bulabilmek için elimizi taşın altına koymak zorundayız.
  ***Tüm bunların yanında yakalayabilirsek SN. Bakanın bulunduğu toplantı, etkinlik vb bir yerde soru yöneltmeye bunun içinde günlük programlarına ulaşmamız lazım. • E-devlet üzerinden Cumhurbaşkanı'na Yazın kısmından yollasak bir de acaba orası nasıl sizce çok bir fikrim yok ama araştırırken gördüm. • Eline sağlık dostum. Biz de buna haber yaparak ve sosyal medyada da diğer gruplar ile iletişime geçerek katkıda bulunacağız. Keza şahsen de her mecrada dile getiriyorum bu durumları emin olabilirsiniz. En son guy için yaptığım görüşmelerde sizlerin halini de dile getirdik çeşitli vesileler ile. Ancak bürokrasi malesef siyasetin gerisinde bu süreçte. Siyasal olur olmadan onların da yapabilecek bir şeyi olmadığını gördüm malesef. Bunun dışında katkımız desteğimiz devam edecek söylediğim şekillerde. • Herkes şu 3 gün elini taşın altına koyup bu etkinlikleri desteklemeli keza göz göre göre maliye bakanlığı kpss öncesi ilan vermemeye direniyor ve hakkımiz olan kurum sınavlarına giremeden koskoca bir yılımız heba oluyor. • Herkese duyuralım arkadaşlar katılım çok olmalı • @paretowilfredo Allah razı olsun üstad. Bende okulların kariyer gruplarına ve sosyal medya da çevresi olan hocalara mesaj ve mail atacağım yarın. Birlik olmazsak sonumuz hüsran olacak Allah korusun. • Tag satın almak ne kadar birinin hesabına 10 20 TL göndersek onuda hallederiz heralde • Mektup olayı gerçekten çok etkili bence . Ama insanlar buna katılmayı pek istemiyor gibi. • @grundig Kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız artık. Her gün bir sürü kişi GUY konusunda hadi yapalım hadi birisi önder olsun diyordu. İyi kötü bir taslak çıkarmaya çalıştım. İnşallah arkadaşlarda destek verir. Pazartesine kadar bunu yayabildigimiz kadar yayalım. • @bitkin Tag 300 lira falan ama o para toplama işi sıkıntılı olur. Sponsor bulursak harika olur ama.


 • 2018 kpss

  @Duryy ellerine sağlık kardeşim aynı şeyi bugün bende düşündüm bir çok başlıkta ilan tarihleri konuşuluyor ve çoğusu insanların moralini bozmakta bence var gücümüzle etkinlik yapmalıyız.Katılım arttıkça ilanın gelme ihtimali de artacaktır.. Bir şekilde organize olmalıyız.. • @duryy çok iyi yapmışsınız gerçekten hocam. Emeğinize sağlık. Yoksa bu devran bu şekilde dönecek gibi değil. • Aşırı umutsuzum ama bir şeyler yapmaya ihtiyacım var. O yüzden ben de varım. Takipteyim. Mektubumu yazıp o tarihte göndermeye çalışacağım. • Ben de katılıyorum. • @Duryy öncelikle eline yüreğine sağlık kardeşim keşke bizim millet daha önce uyansaydı şimdiye ilan gelmişti yinede saglik olsun diyelim ve artık ne yapılması gerekiyorsa hep birlikte yapalım mücadelemiz sürdükçe elbette karşılığını alacağız buradan ankarada oturan kardeşlerime sesleniyorum kardeşlerim salı günleri partilerin gurup toplantıları oluyor çevrenizden bir arkadaşınız olur kardeşiniz olur yani direk kendiniz değil de bizim için sesimizi duyuracak birine ihtiyacımız var akp chp hiç farketmez kanallar direk canlı yayın veriyor orada cb 'ye iibf mezunları kadro istiyor diğe bir kez bile bağırması ve cb nın bunu duyması inananın etkinliklerin şahı olur kesin sonuç alırız yokmu böyle bir kardeşimiz gerekirse sesimizi duyuracak kişiye aramızda para toplayıp verelim 300 500 arası gerekirse 1000 tl verelim aramızda toplayalım yeterli sesimizi dediğimiz şekilde duyuracak bir arkadaş veya arkadaşlara ihtiyacımız var bu yazıyı ankarada oturan ve okuyan kardeşim varsa lütfen 1 dk düşünsün acaba benim imkanım varmı diğe eğer katılmak istemezse cani sağ olsun ben yaparım diğe babayiğit kardeşim ise lütfen ortaya çıksın çok ciddi ve ses getirecek bir etkinlik bu @paretowilfredo dostum bu etkinlik hakkında sen 'ne düşünüyorsun • @duryy mektupta şu mülakat adaletsizliğine yer vermeli bunu şikayet etmeliyiz asil sorunlardan birisi de bu hocam. • @shady1, içinde söyledi: A Grubu Kadro Etkinlikleri

  @duryy CB ye mektupta şu MÜLAKAT ADALETSIZLIĞIne yer vermeli bunu şikayet etmeliyiz asil sorunlardan birisi de bu hocam.

  @paretowilfredo • Elimizden ne gelirse yapmaya hazırız • Whatsapp grubu daha etkili olur gibi bence burdan birbirimizle sürekli iletişim halinde olamıyoruz • @gokhann katılıyorum


Log in to reply
 

Baskent Kariyer