Baskent Kariyer

Büyük Zaferin 96'ncı Yılı Kutlu Olsun • Bugün günlerden 30 Ağustos; ülkemizin kurtulduğu tarih, Zafer Bayramımız... Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu ülke için can veren kahramanları saygıyla anıyor, tüm TY ailesinin Zafer Bayramını kutluyorum. • @genclerbirlikli çok teşekkürler üstat başlık için. Unutmamak, unutturmamak lazım. 🙂 Zafer bayramımız kutlu olsun. • Allah mekanlarını cennet etsin • Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. • ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

  Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

  K. ATATÜRK
  20 Ekim 1927 • "Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O'nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz." • Nekadar şansliyiz ki böylesine şerefli bir milletin ferdiyiz. Başta Gazi Paşa ( Atatürk'ümüzün en sevdigi hitabet sekli buymuş) olmak üzere cümle şehitlerimizden Yüce ALLAH razi olsun. Firdevs-i Ala, Adn , Naim ve Huld Cennetlerine Hz Hamza (Ra)'nin sancagi altinda girmelerini nasip etsin. Gazilerimizden ölenleride RABBİM yine ayni sekilde cenneti ile mujdelesin ve hayatta olanlarada saglik sihhat esenlikler versin. Onlara cok ama cok sey borcluyuz. • Saygıyla, onurla ve gururla andığımız Aziz Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bizlere zaferi yaşatan bütün aziz şehitlerimizin mekanları cennet olsun.

 • "İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"
  Allah bu millete daha büyük zaferler nasip etsin. Herkesin bayramını tebrik ederim. 🇹🇷


Log in to reply