Soru Bankasi

Öğretmen Atamaları 2017'de Nasıl Olacak? • Öğretmen Atamaları 2017 Rakamları

  2016 yılı bitip 2017’ye girmeye hazırlandığımız şu günlerde bakanlıklara tanınan kadrolar ve sene içersin de yapılacak atamalar şekillenmeye başladı. Net konuşmak için elbette erken ancak önümüzde ki yıl yapılacak toplam öğretmen atamaları sayısının 30 binin altında kalmayacağı söyleniyor.

  Kamuda toplam 2.5 milyon personel istihdam ediliyor , öğretmen sayısının 1 milyonu geçtiği hesap edilirse kamunun yarısı öğretmen demek abartı olmayacaktır. 2017 yılında alınacak 60 bin personelinde yarısı yine öğretmen kadrosundan olacak , diğer bakanlıklara koyulan kadro kısıtını da düşününce nispeten şanslı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

  Branşlara göre dağılım veya atamaların tam tarihi konusunda konuşmak için erken ancak atanacak toplam sayının ( kadrolu ve sözleşmeli toplamı ) 30 bini göreceği kesin. Bütçenin netleşmesiyle birlikte detaylarında ortaya çıkacağı ve aralık sonunda hangi bakanlığa ne kadar kadro düşeceği kesinleşmiş olacak.

  Atama Ne Zaman Olacak ?

  Atama bekleyen öğretmen adaylarının kafasında ki diğer soru ise atamanın ne zaman yapılacağı ? Bütçe kanunu ile kendisine kadro ayrılan bakanlık alımı ne zaman yapacağına karar verme yetkisine sahip. Önceki bakan döneminde şubat ataması yapılmayacağı söylenmiş ancak bu fikirden sonrasında vazgeçilmişti. Yeni bakan olan İsmet Yılmaz’ın bu konuda henüz net bir açıklaması yok. • Son paragrafta hata var hocam önceki bakan nabi avcı atamalarin sadece şubatta olacağını ve 6 aylik egitimden sonra gorev başlangıcı olacağını ısrarla söyledi ismet yılmazında bunu teyitler nitelikte açıklaması var hatta yonetmelikte asıl atamanin subat atamasi olacağı yazıyor.şahsi fikrim tam seçim zamanina denk gelmez veya yeni bir darbe olum öğretmenler ihrac edilmez ise ağustosta atamanin artik hayal olduğu görüşündeyim • @guyan-gelmiş hocam bu konuda net konuşmak zor yapılmayacak denen nice atamaları yaptılar


Log in to reply
 

Baskent Kariyer