2018 Kişisel Verileri Koruma Uzman Yardımcılığı İlanı Ne Zaman? • Selamın Aleyküm dostlar. Bildiğiniz gibi 1.5 sene evvelinde kurulmasına ve hemen her konuda düzenlemelerini yapmasına rağmen halen ilana çıkmayan yeni bir kurumumuz var. Bugün bir yönetmelik daha yayımladılar. Artık mevzuat çalışmaları da bitmek üzere olmalı. Bu ilan KPSS gelmeden gelecektir diye düşünüyor/umuyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz?

  İlgili Haberimiz: https://www.tercihiniyap.net/haber/kisisel-verileri-koruma-kurumundan-yeni-yonetmelik • Nedense yeni kurulduğu icin bilişim uzmanı alacaklar gibime geliyor inşAllah yanilirim... • @bolulu bilişim, iibf ve hukuk alınır muhtemelen. • Son torba yasaya bu kurumla ilgili 1 yıl içinde naklen atama ile alım yapılacağı hükmü konmuş açıktan atamaya ilişkin hüküm varmı bakmadım • Böyle başlıkları hortlatmayin insan heyecanlanıyor :) • Bugün RG de yayımlanan madde :
  MADDE 120- 6698 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
  “GEÇİCİ MADDE 2- (1) En az dört yıllık lisans öğrenimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, hukuk ve işletme fakültelerinden, mühendislik fakültelerinin elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, bilgisayar, bilişim sistemleri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarından mezun olanlardan; mesleğe özel yarışma sınavı ile girilen ve belirli süreli meslek içi eğitimden ve özel bir yeterlik sınavından sonra 657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesinin “Ortak Hükümler” başlıklı bölümünün (A) fıkrasının (11) numaralı bendinde belirtilen unvanlara ilişkin kurumların merkez teşkilatlarına ait kadrolara atanmış ve bu kadrolarda aylıksız izin süreleri hariç en az iki yıl bulunmuş olanlar ile öğretim üyesi kadrolarında bulunanlar, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az yetmiş puan almış olmak ve atama tarihi itibarıyla kırk yaşından gün almamış olmak kaydıyla, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde Kişisel Verileri Koruma Uzmanı olarak atanabilirler. Bu şekilde atanacakların sayısı on beşi geçemez.” • @genclerbirlikli aynen hocam bir heyecanla giriyor insan


 • Yasaklı

  @sınavuzmanyrd naklen atama RG de yayımlamdıysa artık bence açıktan gelmez artık:(


 • Yasaklı

  Zaten son satırda 15 kişiyi geçemez demiş. 15 kişinin üstüne açıktan kaç kişi alır ki :/ • @accosator bu madde kuruma girip, faaliyetleri direk yürütecek uzmanlar için konmuş. ayriyetten yetiştirilmek üzere uzman yardımcıları alınacaktır diye düşünüyorum. • @accosato kardeş bu alım mevzularına vakıf değilim yani kadro izni nasıl alınır kanun şartmı yönetmelik olurmu bunla ilgili bilgim yok ama kurum yeni koskoca kurumu nasıl dolduracaklar :)


 • Yasaklı

  @dumbass evet haklısın uzman içinmiş, ben eksik okumuşum, umarım dediğin gibi çıkar. Kadro sayısı da kuş kadar olmaz inşallah.


 • Yasaklı

  @sınavuzmanyrd kurum yeni ama uzman için 15 demiş. Meselâ iibf 4 kişi hukuk 4 kişi bilişim 4 vs gibi düşün. Yeni olduğu için zaten bence nakil alacak, yetişmiş kişi açığını öyle kapatacak, kimi kurumun yönetmeliğinde düzenlenir izinler, kimi kurumunda kendi özel kanununda.Yani Uzm yrd alacakken yine iibf, hukuk, bilişim vs ayrım yaparsa yine az az kadro ayırır, ama umarım senin dediğin gibi çıkar


 

Baskent Kariyer