Baskent Kariyer Kaymakam
Baskent Kariyer Kaymakam

  GÜNCEL BAŞLIKLAR


Açıklanmayan Mülakatlar • ÇSGB ve İLGİLİ KURULUŞLARI ALIMLARINDAKİ YAVAŞLIK NE ZAMAN BİTECEK?

  Bildiğiniz gibi üç kurum üç unvan için alıma çıktı. Bunlar;

  1-) ÇSGB İş Müfettiş Yardımcılığı
  2-) İŞKUR İstihdan Uzman Yardımcılığı
  3-) SGK Denetmen Yardımcılığı

  İş Müfettiş Yardımcılığı sınavı bundan 10 Ay kadar evvel gerçekleştirildi. Sınav sonuçları sınavdan neredeyse 6 Ay sonra 8 Haziran 2016 tarihinde açıklandı.
  Sınavın Sözlü aşaması ise 11-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sınav okumak gibi bir süreci de bulunmamasına rağmen mülakatlar tamamlanalı 50 GÜN olmasına rağmen halen sonuçlar açıklanmadı. Bu sınavın sonucunu bekleyen adaylar hayatlarının çok kıymetli 10 Ayını heba etmek üzereler.

  İŞKUR İstihdam Uzman Yardımcılığı ise; 30 Aralık2015'te ilana çıkmış ve 8-15 Şubat 2016 tarihleri arasında sözlü sınavları gerçekleştirmiştir. 20 Uzman yardımcısının alımı için 1 haftada tamamlanan mülakatın sonuçları 7 AY geçmesine rağmen hala açıklanmamıştır. Bu çok ciddi bir zaman kaybı ve emeğe saygı noktasında bir vurdumduymazlıktır.

  Son olarak da 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Adayı'nın mülakatları 13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş sonuçları beklenmektedir. 6.promosyon 64 Günlük bekleyişten sonra sonuçları öğrenebilmiştir. Sayının çokluğu ve kurumdaki durumların nezaketinden mütevellit olarak şu ana kadar olan bekleyiş makul karşılanabilir. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın diğer alımlardaki tavrı adayları endişelendirmektedir. Bu noktada Her üç sürecin de en kısa sürede tamamlanmasını ve iş bekleyen İİBF'lilerin tez zamanda hakkı olanı almasını temenni ediyoruz.

  Buradan yeni Bakanımız Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU'nun bu çığlığa kulak vermesini ve bu duruma müdahil olarak bekleyişi bitirmesini talep ediyoruz.

  GSB Uzman Yardımcılığı Açıklanmayalı 3.5 Ay Oldu.

  31 Aralık 2015 tarihinde başlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzman Yardımcılığı alım süreci 9 ayı bulmasına rağmen adaylar hala işe girip giremediklerini öğrenebilmiş değil.

  Sınav 13 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilmiş 8 Nisan 2016 tarihinde sınavın sonuçları ilan edilmiştir. 30/05/2016 – 03/06/2016 tarihleri arasında sözlü mülakata katılan adaylar o günden beri yani neredeyse 110 gündür mülakat sonuçlarını beklemektedir. Hayatlarından bu sınav sürecinde neredeyse bir sene boşa giden adayların mağduriyeti derhal giderilmelidir.

  Sayın Bakan Akif Çağatay KILIÇ'ın en kısa sürede sonucun açıklanması için düğmeye basması gerekmektedir. Bu noktada elenecek adayların giden zamanının telafisi olmasa da kalan zamanlarının heba olmaması için bu çok elzemdir.

  GÖÇ/İLGÖÇ UZMAN YARDIMCILIĞI SINAVLARI NEDEN AÇIKLANMIYOR?!

  Bildiğiniz gibi; 30-31 Temmuz tarihlerinde yazılı bölümü yapılan Göç/İlgöç Uzman Yardımcılığı sınavları, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi-Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirildi. Neredeyse 40 Gün olmasına rağmen sınav sonuçlarının açıklanması yetmezmiş gibi Merkez bir de skandala imza attı;

  8 Ağustos tarihinde sonuçlar bireysel olarak açıklandı bir kısım adaylar puanını öğrendi ancak kısa süre içinde sonuçlar kaldırıldı ve bir daha ses çıkmadı. Adayların haliyle sürece olan güveni sarsılmış durumda.

  Haberi yaptığımız 8 Eylül 2016 tarihinden bu yana herhangi bir gelişme olmamıştır.

  Bu yüzden en kısa sürede konu ile alakalı sorumluları adayların içini rahatlatacak bir açıklama yapmaya davet ediyoruz.

  ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI UZMAN YARDIMCILARINI NE ZAMAN HATIRLAYACAK?

  Hatırlayacaksınız, ya da bence hatırlamayacaksınız çünkü bekleyen adayların bile unuttuğu bir Uzman Yardımcılığı ilanına çıkışmıştı;

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 03.04.2015 tarihinde yani 1.5 sene evvel 22 kişi için ilanına çıktığı Uzman Yardımcılığı sürecini hala tamamlamadı.

  -27 Temmuz 2015’te alımın mülakatı yapıldı.
  -Yaklaşık 6 aylık bekleme sürecinden sonra 25 Aralık 2015’te mülakat sonuçları açıklandı.
  -22 Ocak 2016’da evrak teslimi tamamlandı.

  ve 7.5 ay geçmesine rağmen evraklarını teslim etmiş artık mesleğe adım atacağını uman 22 kişinin ataması gerçekleşmedi. Hayatlarından çalınan 1.5 sene geri dönmeyecek. Ama artık bir an önce bu mağduriyetin giderilmesi adına Bakan Sn. Mehmet ÖZHASEKİ’den olaya müdahale etmesini ve tez zamanda bu atamaların gerçekleşmesini talep ediyoruz. • @Antimülakat hocam bu hususta adaylar haklarını aramalilar ve kurumlara karşı son derece ısrarcı olmak gerek bunun önü açılmaya başladı kafasına göre aday bekletmek hangi kitapta yazıyor ,kendim 1 ay zor bekledim sonuçları insanlar neler çekiyor Allah bilir. • @hgrotius kesinlikle haklısın ancak başvuracakları bir adres yok. Kurumun kapısına dayansalar ne yazar hele ki Ohal'in devam ettiği şu süreçte. Bir de bunun yasal bir süresi yok kanaatimce yoksa birileri muhakkak hukuki bir süreç başlatırdı. • Neolcak böyle halimiz bilemiyorum ekimde geldi hala ses seda yok.yüreğimden gelirse ekime kadar cümlesi tam çıkacakken totom yemiyor geri içeri kaçıveriyor. 🙈 Sgk uzmn yrd ilanı cıktı ozaman sgk dntmn yrd mülakat sonucları acıklanır heralde o acıklanırsa diğerlerindede mülakat acıklama sürecıne girer gibimsi düşüncelere kapılırsam yine kendimi umudun mutsuzluğunu yaşatırmıyım. • Merhabalar, 3 aydan uzun bir süre geçmesine rağmen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı mülakat sonuçları da hâlâ açıklanmış değil. Bunu haber haline getirebilmeniz mümkün müdür? • hocam bir liste yapmak gerekirse şu an kaç kurumda mülakat sonucu bekleyen gruplar var süreleri ne kapsamlı bir haber yapılsın her yerde paylaşalım sonuçta herkes aynı dertten muzdarip. • @hgrotius tamamdır bunlarla ilgili bir haber yapalım hepsi derli toplu dursun önümüzde. • çok az iibf'li girdi die belki gözden kaçmış olabilir ancak hakkaten Enerji Bakanlığı mülakatları da 3,5 aydır açıklanmadı, dikkatinize sunarım efenim. • @JanTinbergen aklimizda kardesim yakinda zaten toparlayip yeniden deginecegiz hepsine. • AFAD uzman yardimciligi da 4 aydir açıklanmadi

 • Aynı tarihte 31 Aralıkta başlayan İş-Kur mülakat sonuçları da hala açıklanmış değil. Hem de sadece sözlü sınav olmasına rağmen.
  Lütfen bunun da haberini yapın tercihiniyap.net 😞 • Mülakatlar açıklanmıyor, ilanlar gelmiyor, sınav süreleri kısaltılıyor. Bu da mı gol değil hakim bey Allah aşkına söyleyin bu da mı gol değil 😞 . • Açıklanmayan mülakatlar yüzünden insanlar her ilana başvurmak mecburiyetinde kalıyor dolayısıyla ilanlar 90+ puanlarla kapatıyor oranın da netleşmemesiyle aynı kişiler haklı olarak yeni gelen ilana da başvuruyorlar. Bu şekilde bir kısır döngü oluşmaz umarım puanlarım düşük değil 85 90 bandında yds mde var ama maalesef listeye giremez oldum. • yasal bir süre yok mu bu mülakatların açıklanması için?


 • Rekabet Kurumu

  @habeascorpus Olsaydı İş Müfettişliği 9 ay beklemezdi ya da AFAD 7. aya kalmadan açıklanırdı... Devlette kimsenin acelesi yoktur. Tüm işler prosedüre uygun olarak yerine getirilir. Performans denetimi olmadığı için bir kurum şartlara göre 3-4 ayda da alımı sonuçlandırabilir, 7-8 ayda da... Mülakat sonucu beklemek en nefret ettiğim aşama... • 9! Ay mı😳😳ben 2 haftada sabırsızlanıyorum • @odtüsbky işkur istihdam uzman yardımcılığı 1 seneye yaklaştı onun da altını çizelim 😞 • @Antimülakat Bence de İşkur un altını baya bi çizelim hocam. Yıldönümü kutlamak üzereyiz • Bu durum için bimer gibi kurumlara dilekçe göndersek etkisi olmaz mı acaba? Buna mutlaka ki bir süre şartı koyulmalı mülakat mı yaptın en geç 2 ay içinde açıklanmalı denilmesi gerekir bence bu şekilde biz de sesimizi çıkarmadıkça bu durum kimsenin dikkatini çekmiyor. Ama geçerliliği 1 yıl olan bir sınavdan bahsediyoruz hepimiz için çok önemli sonuçlar. Aynı anda 30 40 kişinin yazması bile bir etki yaratabilir sanki. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda arkadaşlar?


Log in to reply