Soru Bankasi

Kaşıkçı Olayı ? ? ? • Arkadaşlar biraz kpss gündeminden çıkıp kafamız dağılsın diye böyle bir başlık açmak istedim. (Malumunuz gelmeyen ilanlar, bitmeyen süreçler canımıza tak etti.)

  Ülkemizin en ilginç cinayeti ile karşı karşıya olabiliriz. Öyleki soruşturma bile çok ilginç ilerliyor. Ortada hiç belge yok ama herkes farklı bişey söylüyor. İstanbul savcılığı bugün açıklama yaptı, boğularak öldürülüp cesesinin parçalanarak yok edildiğine dair. Kanıt ne dersen kanıt yok. Araba nerde, para nerde hesabı ceset nerde oda yok. Bu arada konsoloslukların bu kadar serbest bi şekilde istediğini kesip yok edebileceklerinide öğrenmiş olduk. Herhangi bir Konsolosluğa işiniz düşerse aman ha dikkatli olun derim! • Bu adamın konsoloslukta böyle bir duruma maruz kalması başka mesajlar içeriyor bence.Perde arkasında kim bilir neler vardır..Yoksa konsolosluğa girmesini mi beklerler dışarıda çok daha rahat yaparlardı bu işi • @mrnobody hocam adamlar istesin öldürüp bir takım kimyasallar kullanarak eritip adamı 2,5 litre kola kutusuyla kanalizasyona atabiliyor. Olay beceriksizce desen değil ustaca desen hiç değil yerine konsolosluktan çıkardıkları adamın ayakkabısı benzemiyor vs çok komik bir durum. • @aliveli kesinlikle benimde demek istediğim buydu. Çok garip ve trajikomik bi olay. Ve biz kimseyi hiç bişeyle suçlayamıyoruz. Adamlar günlerce içerde temizlik yapmışlar birde çıkıp pişkin pişkin içerde arbede sırasında ölmüş diyorlar. Ceset nerde diye soramıyoruz bile. Hadi arbedeye inandık diyelim. Peki tüm konsolosluk çalışanları olarak günlerce neden kanıtları temizlediniz, temizliktemi arbede sırasında oldu diyemiyoruz. Yani bu tarz bişeyin uluslararası bi krize sebeb olması gerekirken fazla sakin değilmi herkes. • @fernando-reges aynen öyle dostum. Buda işin başka boyutu. Dediğin gibi bilerek istanbula yönlendirilmiş bu adam. Neden istanbul ve neden konsolosluk. Tüm dünyaya verilmek istenen mesaj dışında başka ne amaçlar güdüldü bakalım. • Bu Konsoloslukta güvenlikler ne iş yapıyormuş? Olayı derinlemesine inceleyemedim beni bir aydınlatır mısınız? • ladin nerdeyse bu kişide ordadır . ölüm mölüm bence hikaye sadece msj veriyorlar yakında sudi arabistanada demokrasi getirirler • @t-robert-malthus suudiler ve abd iyi anlaşıyor demokrasi getirme gibi bir ihtiyaç olur mu diyorsunuz. • Bazı şeylere anlam vermekte zorlanıyorum. Sizin ülkenizde hiç Konsoloslukta adam öldürüldü mü diye bir yabancıya sorsan, niye ülkenizde çok büyük savaş veya iç karışıklık mı var der? • @antimülakat benimde anlamadığım nokta bu üstat. Aşırı sakiniz ülkecek. Bu ağır bi suç ama sanki küçük bir mesele gibi muamele görüyor. hiç bir yaptırım yok doğru düzgün tepki bile veremedi yetkililer. Galiba bunu birazda son zamanlarda ülkecek atlattığımız badirelere borçluyuz. Artık alıştıkmı ne. • @antimülakat güvenlikçiler muhtemelen o esnada kollarını falan tutuyorlardır. Yada cinayet sonrası zemin temizliği duvar boyama falan. Elime bir kaç fotoğraf geçti inşallah gerçek değildir. Cemal kaşıkçının cinayet sonrası fotoğrafları olduğunu iddia etmişler. İnşallah montajdır çünkü korkunç görüntülerdi.


 • Banned

  70'li yıllarda Araplar İsrail'e mağlup olmak üzerelerken bir İngiliz ekonomist adamlara, -OPEC aracılığıyla kullanılması kaidesiyle- ellerinde "petrol fiyatı" gibi harika bir silah olduğunu hatırlatır, ardından Araplar bir anda küresel siyaseti, alandaki mağlubiyeti ekonomik bir hamle ile lehlerine çevirirler. İsrail ise tabiri caizse iki tane su tepesi için dayılanan 3 Arap ülkesini (özünde belki de 10 Arap ülkesini) tek başına tarumar etmişken geri çekilmek zorunda kalır... Bu hikaye aklıma şunu getiriyor: Ne kadar saçmalarsan saçmala, ne kadar rezil olursan ol hala enerjiye hükmedebilme potansiyelin var ise bir şekilde toparlarsın ya da Amerika bir şekilde durumun lehine çevrilmesine sebep olur...

  Kaşıkçı olayına gelirsek eğer, bir diyalog üzerinden idrak etme çabasına gireyim, bunu da müsaadenizle sizinle paylaşayım: Suudiler şöyle düşünmüş olabilir:

  Muhalif bir gazetecimiz var malum, gerekçemiz veya delillerimiz çok da yeterli olmasa da biz kendisini öldürmek istiyoruz.

  Hazır ABD ticari savaşla meşgulken, göç krizi tartışılıyorken, Trump ve Putin Dünya gündeminde bu kadar yer tutuyorken en uygun zaman bu zaman diyerek bu cinayet işlenmiş olabilir. • allah rahmet etsin. 😞 • Olay tamamen karartma üzerine kurulu. Ülkemizin seçilmesi bu olay için çok üzücü. Resmen teksas olarak bizi kullandılar. • @sınavsayar berbat bir imaj verdik crime indekste gerilerde olup meksika ile aynı kefeye konmak 😞 • @evandro hocam Konsoloslukta bunun olmasına izin verirsen her tür muameleyi görmeyi hak edersin. Ciddi örtbas var, birilerine şirin görünmek adına ülkemiz büyük imaj kaybına uğradı.


Log in to reply
 

Baskent Kariyer Aksoyuzem